Historie Warszawskie – wernisaż fotografii w WARMUT

Każdy z nas ma miejsca, do których lubi wracać bo wie, że czeka go tam coś dobrego. My mamy tak z warszawskim WARMUTem, który za każdym razem gdy go odwiedzamy zaskakuję nas smakiem, atmosferą i swoimi atrakcjami! Nie będzie inaczej również w ten weekend, wszystko za sprawą wernisażu fotografii zatytułowanym Historie Warszawskie. 

Łukasz Waszak
1 / 10

WARMUT jak żadne inne miejsce nie oddaję ducha Warszawy. Czuć to w ich charakterze, a nawet dosłownie widać w wystroju – to właśnie tutaj znajduję się już wręcz ikoniczny sufit, na którym widać makietę kultowych warszawskich budynków. Jednak to nie wszystko co sprawia, że WARMUT jest miejscem pełnym ducha stolicy. Są to również ludzie, jak i częste wydarzenia związane z miastem stołecznym. Dlatego by dodatkowo podkreślić lokalny charakter WARMUT zaprosił 7 fotografów i fotografek do pokazania swoich Warszawskich Historii.

W ostatni piątek stycznia, drugie piętro WARMUTu po raz kolejny zamieni się w nieformalną galerię sztuki. Na wystawie pojawi się ponad 30 prac w różnych stylach, ale równie mocno zakorzenionych w stolicy. Artyści, których prace będzie można podziwiać to:

• Ola Golczyńska
• Karolina Jackowska
• Maksym Rudnik
• Jakub Suwak Suwiński
• Łukasz Waszak
• Karolina Wilczyńska
• Zulu Kuki
(krótkie bio artystów poniżej)

Wernisażowi będą towarzyszyć również specjalne atrakcje. WARMUT zamieni się w bar rodem z międzywojennej Warszawy. Już o 21:00 rozpocznie się wyjątkowy koncert Kapeli Warszawskiej! Ponadto na barze czekać będą koktajle inspirowane stolicą. Po koncercie swoją muzyczną selekcję zaprezentuje kpt. Sparky.

Zaraz po wernisażu wpadajcie do GRAM na afterparty do białego rana. Tam oprócz zabawy w rytm hitów, będzie można zagrać, w specjalnie przygotowane na te okazje, gry planszowe związane z Warszawą, pojawią się między innymi: Monopoly Warszawa, Kolejka oraz Odbudowa Warszawy.

Historie Warszawskie

Historie Warszawskie

Historie Warszawskie
Wejście: free
Start wernisażu: 19:00, 31.01.2020
II piętro nad WARMUTem
ul. Marszałkowska 45/49, 00-648 Warszawa

———- ARTYŚCI ———-

• Ola Golczyńska: https://www.instagram.com/ola.golczynska/
Fotografka i skrzypaczka. Specjalistka od portretów z architekturą w tle. „Fotografia uliczna jest prawdziwa i szczera, myślę, że właśnie dlatego najbardziej jej ufam. Warszawa to miasto, w którym się urodziłam i wychowałam, czuję z nią realną więź i wiem, że moje ulice fotografuję inaczej niż Londyn czy Paryż. Inspiruje mnie szare niebo, socrealistyczna architektura i wszystkie przymioty polskości.”

• Karolina Jackowska: https://www.instagram.com/jackowska.karolina/
Prezentuje fotografie na pograniczu sztuki i aktywizmu. Udowadnia, że prawdziwe piękno wymyka się z kanonów Instagrama. Jak sama mówi: „poprzez zdjęcia chcę pokazywać osoby, których narracji nie widzimy codziennie.”

• Maksym Rudnik: https://www.instagram.com/maksymrudnik/
Urodzony w 1992 w Ustroniu, od lat mieszka i pracuje w Warszawie. Poza pracą komercyjną za aparatem realizuje osobiste projekty, wydaje autorskie ziny, spędza niezliczone godziny w swojej ciemni fotograficznej. Ekspert od nieoczywistych kadrów i opowieści obrazem. Na wystawie przedstawi cykl z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu.

• Jakub Suwak Suwiński: http://www.suwakonthestreets.tumblr.com/ ; https://www.instagram.com/suwakonthestreets/
W tygodniu prowadzi dwie audycje w newonce.radio, a weekendami jeździ z Sokołem na koncerty, fotografując życie sceniczne od backstage’u. Swoją przygodę z fotografią zaczynał od dokumentowania życia codziennego, nocnych wypadów na miasto czy deskorolki, co zresztą robi do dziś.

• Łukasz Waszak: https://www.instagram.com/lwaszak/
Pasją do fotografii ulicznej zaraził się podczas pobytu w Nowym Jorku, gdzie przyklejony do telefonu fotografował wszystko i wszystkich. Zaledwie kilka dni po powrocie szukał już pierwszego aparatu. Specjalista od fotografii ulicznej – na swoich zdjęciach ukazuje z pozoru zwyczajne momenty z życia ludzi mijanych na ulicy.

• Karolina Wilczyńska: https://www.instagram.com/karolinawilczynska/
Specjalistka od portretów. Pomimo zaledwie 20 lat zdołała już wypracować unikalny styl fotografii, doceniany przez największe marki modowe. Jej zdjęcia charakteryzują się melancholią, pastelowymi kolorami i niesamowicie celnym uchwyceniem emocji.

• Zulu Kuki: https://www.instagram.com/zulukuki/
Człowiek, który z premedytacją ucieka od ograniczającej tytulatury. Dla jednych tancerz i aktywista, dla innych projektant, fotograf i gość od customu butów… Jeżeli sam miałby określić się jednym wyrazem to z pewnością byłoby nim „nomad”, którego motywacją do działania jest miłość do kultury ulicznej. W trakcie swojej kariery zajmował się różnymi rzeczami. Od wyciągania tancerzy na scenę podczas koncertu KRS-ONE, przez projektowanie odzieży, niezależne wydawnictwa drukowanych zinów, aż po niezliczone ilości podróży po całym świecie realizując różne projekty dla światowych marek.