Glass Animals na Pohoda Festival 2020

Odbywający się u naszych słowackich sąsiadów Pohoda Festival, postarał się o to by początek 2020 był naprawdę bogaty w mocne ogłoszenia. Do line-upu dołączyli kolejni artyści, a wśród nich brytyjska grupa Glass Animals!

glass animals

Glass Animals

Lubimy rozpieszczani! A nic nas tak nie rozpieszcza jak świeże ogłoszenia festiwalowe, które na początku roku są wystrzeliwane jak z karabinów. Słowacki Pohoda Festival, wytoczył pod koniec stycznia naprawdę potężne działa! Program imprezy powiększył się o ekipy Glass Animals, The Comet is Coming, legendarnych artystów techno – Richiego Hawtina i Paulę Temple czy polski skład Trupa Trupa. Ten zestaw, w połączeniu z niemal 40 ogłoszonymi już dotąd nazwami robi wrażenie i coraz mocniej przekonuje nas do tego, by między 9, a 11 lipca pojawić się na lotnisku w Trenczynie.

Wśród nowych ogłoszeń, najbardziej rzuca się w oczy oczywiście brytyjska grupa Glass Animals. Ambitny pop w ich wykonaniu to dawka naprawdę dobrej muzyki, z którą powracają do grania po okresie 3-letniej przerwy. Z pewnością na dużą uwagę zasługują również ich rodacy z formacji The Comet Is Coming. Afrofuturystyczna wizja jazzu serwowana przez to trio porywa w swojej studyjnej wersji, jednak dopiero ich występy na żywo są prawdziwą petardą, o której pamięta się latami.

Słowaccy organizatorzy nie zapominają też o fanach muzyki techno. Za elektroniczne brzmienie festiwalu odpowiedzialny będzie m.in. pochodzący z Kanady – Richie Hawtin, nazwany przez New York Times “intelektualną siłą napędową elektronicznej muzyki tanecznej”. Jego minimalistyczne, ambientowe sety były częścią wystaw w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, w Grand Palais i Centre Pompidou w Paryżu, a także ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Niemniej interesująco zapowiada się występ Pauli Temple, aktywnej od dwóch dekad DJ’ki i producentki, której ubiegłoroczne LP “Edge of Everything” zostało uznane za jedną z najlepszych płyt techno ubiegłego roku.

Richie Hawtin

Richie Hawtin

Nowe ogłoszenie przynosi również ze sobą pierwszy polski akcent! W coraz szerszym programie Pohody znalazła się grupa Trupa Trupa. Dowodzona przez Grzegorza Kwiatkowskiego ekipa zbiera kapitalne recenzje swoich płyt w międzynarodowych mediach, jednak wciąż pozostaje nie do końca odkrytą perełką dla krajowych słuchaczy.

Co jeszcze szykuje dla nas Pohoda w 2020 roku? Sprawdź TUTAJ!

Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów na Pohodę, to polecamy nie zwlekać z tym do ostatniej chwili – Słowacy rokrocznie mogą pochwalić się pełnym sold-outem. W regularnej sprzedaży są obecnie pełne, 3-dniowe karnety, zawierające także miejsce na polu namiotowym. Można je dostać za 109 euro na oficjalnej stronie imprezy, wystarczy kliknąć TUTAJ!