Romantyczna Paulina Przybysz – nowy singiel artystki już w sieci

Po pierwszym bardzo dobrze przyjętym singlu „Senność”, Paulina Przybysz powraca z kolejną zapowiedzą albumu „Odwilż”. W nowym utworze „Zima”, poznajemy bardzo romantyczną odsłonę artystki. 

Singiel „Zima” to romantyczna opowieść o miłości i ostateczności. Utworowi towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Mateusza Witkowskiego. To najromantyczniejszy utwór jaki napisałam, mam wręcz poczucie, że jako “guilty plesure”. Czuję piękno w tym lekkim patetyzmie apokaliptycznego klimatu ostateczności, ale przecież tak się często czujemy. Rozstajemy się, schodzimy, ranimy, wybaczamy i w dniu rozstania jesteśmy przekonani, że to absolutny koniec, żeby za tydzień znowu planować wspólną przyszłość. – mówi Paulina, i dodaję – Jeżeli koniec jest blisko, taki koniec typu – wszystkiego, to można umierać, ale nikt nie chce umierać bez miłości. Im jesteśmy starsi, im na naszej planecie jest coraz cieplej, dociera do nas, że czas na to życie nie jest nieskończony. I nie mamy wieczności na wątpliwości…

„Zima”, tak samo jak wcześniejsza „Senność” to zapowiedź albumu „Odwilż”, którego premierę ogłoszono na 20.02.2020. Będzie to druga solowa płyta Pauliny Przybysz. Zbiór utworów został stworzony przez artystkę zimą 2018/2019 roku na poddaszu małej pracowni w lesie, z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem.

Artystka tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi zdolnymi producentami jak Vito i Amar znani ze składu Bitamina, Paweł Stachowiak (Kroki, EABS), Marek Pędziwiatr, Spisek 1 (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński, Max Psuja. Dzięki czemu album nabiera wielowymiarowości. Na płycie usłyszymy także bębny Wiktorii Jakubowskiej i niezwykłych, skrzętnie wyselekcjonowanych gości… Za brzmienie albumu „Odwilż”, podobnie jak przy „Chodź Tu” czy nagraniach Rity Pax, odpowiada Jacek Antosik.

Ciekawostką jest również to, że po raz pierwszy w swojej dotychczasowej historii wydawnictw, Paulina Przybysz zdecydowała się na słowa w całości napisane przez nią w języku polskim. Na płycie znajdziemy klasyczne strumienie świadomości o tematyce społecznej, duchowej, futurystycznej, romantycznej i intymnej. Płytę już teraz można zamawiać – zarówno w preorderze cyfrowym, jak i fizycznym.

foto: mat. prasowe