Już 19 i 20 sierpnia pod PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się rekordowy zlot food trucków. W wydarzeniu organizowanym przez Żarcie Na Kółkach weźmie udział ponad 100 wozów, które zaserwują dania z całego świata. Aż 20 trucków stanie do walki o tytuł Burgera Roku 2017. Będzie się działo! Wstęp wolny.

To największy festiwal food trucków w tej części Europy. Przybyli goście spróbują dań z całego świata. Ponad 100 wozów zaserwuje potrawy rodem z Ameryki, Karaibów, Meksyku, Azji (w tym Tajlandii, Korei i Japonii), Włoch czy Polski. Nie zabraknie trucków z napojami i słodyczami oraz potraw dla wegetarian. Szykuje się prawdziwa uczta dla wygłodniałych mieszkańców miasta i turystów!

W trakcie Festiwalu odbędą się także 4. Mistrzostwa Burgerowe. Jury złożone m.in. z blogerów, dziennikarzy i krytyków kulinarnych wyłoni Burgera 2017 roku. Ponadto podczas Festiwalu zostanie przeprowadzona akcja „Nie marnuję, pakuję!”, zainicjowana przez MAKRO. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności. W ten sposób organizatorzy zachęcają odwiedzających Festiwal do pakowania niedokończonych potraw.

To jednak nie wszystko, bowiem podczas Festiwalu zostanie wyłoniony zwycięzca Warszawskiej Pyzy, czyli plebiscytu Gazety Wyborczej Warszawa na najlepszy street food w 2017 roku. Zapowiada się weekend pełen kulinarnych wrażeń i emocji. „To naprawdę rekordowa edycja pod względem liczby food trucków, rodzajów kuchni, przewidywanej liczby gości, partnerów strategicznych i medialnych. Szykuje się uczta, jakiej jeszcze w Warszawie nie było!” – zapewnia Marta Stachera z Żarcia Na Kółkach.

Fanpage projektu:

https://www.facebook.com/zarcienakolkach

Wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/453280001708178