Jak co tydzień wracamy z naszym cyklem Dzieje się na mieście, w którym prezentujemy Wam najciekawsze wydarzenia w stolicy!

dzieje

PIĄTEK 12.12.2014

PRZYWRACAMY NEON GAZECIARZA x PAŃSTWOMIASTO

Państwomiasto przywraca kolejny neon, tym razem to znajdujący się przy Placu Konstytucji dawny neon kiosku Ruchu – sympatycznego gazeciarza w kaszkiecie.

WYSTAWA ARCHITEKTURA CIENIA. SZALETY I BAZARY x MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

Architektura cienia” to elementy wyparte z oficjalnego dyskursu takie jak toalety, szalety miejskie, bazary i stragany uliczne. Ich forma i miejsce w przestrzeni miejskiej to lustro odzwierciedlające rozwój ekonomiczny i kulturowy danego społeczeństwa oraz jego stosunek do cielesności, rytuałów i polityki.

COLDAIR x INQBATOR x CHMURY 

Po trasie po Stanach Zjednoczonych, Coldair czyli Tobiasz Biliński wrócił do kraju. Już jutro będziemy mogli go usłyszeć na żywo w Chmurach.

POLA RISE x MANOID x ZNAJOMI ZNAJOMYCH

Tym razem oprócz koncertu Poli i MANOIDa, odbędzie się również premiera drugiego teledysku wokalistki do utworu Soulless Dance. Pola już po raz drugi zdecydowała się dzielić ten niezwykły moment, jakim jest premiera nowego video, ze swoimi fanami i osobami pracujący przy produkcji.

SJÓN x DEVINES x COALS x CHŁODNA 25

Trzy młode zdolne zespoły na jednej scenie, jednego wieczoru. My szczególnie czekamy na występ SJÓN, który ostatnio oczarował nas swoim znakomitym występem w ramach OtARTej Sceny.

EXBOYFRIENDS x DZIK

Urodziny członka Exboyfriends trzeba uczcić należycie, czyli najlepiej na imprezie z … EXBOYFRIENDS. Już jutro na Belwederskiej!

PREMIERA FLIRTINI „Heartbreaks & Promises 2” x BARSTUDIO 

W końcu nastąpi premiera długo wyczekiwanej płyty Heartbreaks & Promises 2! Na imprezie z tej okazji zagrają: Jarreau Vandal (Soulection, Amsterdam), Morshmellow (live, Bruksela), Mr. Leenknecht & Asky (EarlyLate, Bruksela) oraz oczywiście sprawcy całego zamieszania Jedynak & Ment XXL (Flirtini).

paka

SOBOTA 13.12.2014

ALL YOU NEED IS HUSH

Śmiało można powiedzieć, że Hush to najlepsze targi modowe w stolicy, na których znajdziemy produkty najwyższej jakości, zaprojektowane i wykonane przez najzdolniejszych.

OTWARCIE JAMNICZKA

Już w sobotę na kulinarnej mapie Warszawy pojawi się nowy lokal serwujący dania wegańskie. Do spróbowania będą hot dogi, koktajle, lemoniady i inne smakowitości.

ELDO x Chi LIVE + Pelson/Daniel Drumz

Na ten koncert czekamy już od kilku miesięcy! Eldo przemierzył już cały kraj promując swój najnowszy album, teraz wraca do stolicy, aby w rodzinnym mieście zakończyć trasę.

WARSZAWSKIE AFTERPARTY ELDO X CHI !!! HUBSON, DEF, DTL

Po koncercie Eldo, wszyscy widzimy się na oficjalnym after party w niePowiem. Z biletem z koncertu wjazd za free!

PORZĄDNE DZIEWCZYNY x SOUND REBELLION x MONO BAR

Porządne Dziewczyny czyli czwórka całkiem niezłych chłopaków powróciła do Warszawy, mamy nadzieje, że już na dobre, bo kolejnej weekendowej rozłąki nie zniesiemy!

3. URODZINY GŁĘBOKIEGO PASMA feat. SNACKS LIVE! (Berlin DE)

Głębokie Pasmo kończy trzy lata! Po prostu trzeba tam być!

Sn

NIEDZIELA 14.12.2014 

[SZT.UL,-] AUKCJA SZTUKI ULICY x MiTO

[SZT.UL,-] to sztuka ulicy, która wkracza z impetem do świata kolekcjonerów, marszandów i krytyków. Mało tego, tym nieoczekiwanym ruchem, zdobywa rzesze entuzjastów nie tylko wśród tych, którzy dotąd nie traktowali jej zbyt poważnie, ale i tych, dla których sam świat sztuki wydawał się zbyt koturnowy i hermetyczny. Z ulicy do galerii, z chaosu i brudu miasta do ładu i czystości białych ścian, z elewacji na płótno, z muru na papier…

WIGILIA x ULUBIONA

Przekąski, shoty, driny, czyli święta w Ulubionej! Lubimy i to bardzo!

NIEŚWIĘCI MIKOŁAJOWIE 2014 | WSPÓLNA WIGILIA 

Wejdźcie na stronę wydarzania i zobaczcie jak możecie pomóc dzieciom z domu dziecka!

CZWARTEK 18.12.2014

YULIA KRIVICH PRZECZUCIE x GALERIA SALON AKADEMII

Yulia Krivich to laureatka ubiegłorocznej edycji Coming OuT Najlepsze Dyplomy ASP . Yulia Krivich w pokazywanej w galerii Salon Akademii prezentacji posługuje się różnymi formatami zdjęć. Od rzutowanych na białą ścianę slajdów, które tworząc ulotne dyptyki, prowadzą między sobą specyficzny dialog, przez notatkowe w swojej formie polaroidy, umieszczone w małej grupie na dużej powierzchni ściany, będące rodzajem szeptu przyciągającego widza, aż po wielkoformatowe wydruki, nadające oś całości i spełniające formę niepokojącego zwiastuna nieznanych zdarzeń.

szty