Czy tak jak my nie możecie się już doczekać weekendu? Jeśli tak, to koniecznie zobaczcie jakie propozycje imprez i wydarzeń kulturalnych w Warszawie polecamy w tym tygodniu!

kalendarium-21_27 (1)

PIĄTEK 21.11.2014

RASMENTALISM x 1500m2

Rasmentalism wracają z pierwszym, po niemal rocznej przerwie, klubowym koncertem w Warszawie. Uderzają mocno i precyzyjnie! Tej nocy usłyszymy pierwszy singiel, promujący nową płytę, a także zobaczymy nakręcony do niego teledysk. Oprócz Rasmentalism zagra również Sarius. Za deckami pojawią się DJ Eprom, Tort oraz Ment XXL.

MIASTO SNU x TR WARSZAWA

Miasto Snu Krystiana Lupy wraca na afisz TR Warszawa. Spektakl jak zwykle cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale może jeszcze uda Wam się zdobyć ostatnie bilety lub wejściówki. Zaufajcie nam, naprawdę warto!

MONADOLOGIA. TRAKTAT O RELACYJNOŚCI x MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

MONadOLOGIa. Traktat o relacyjności to projekt żywej instalacji scenicznej inspirowanej Monadologią Gottfrieda Wilhelma Leibniza. Żywa instalacja sceniczna, zbudowana na kształt kryształu-labiryntu, składać się będzie z części performatywnej, konstrukcji architektonicznej, instalacji świetlnej, instalacji Augmented Reality oraz instalacji dźwiękowej.

WOLNOŚĆ DO NIENAWIŚCI x POLSKIE TOWARZYSTWO PRAWA ANTYDYSKRIMINACYJEGO x KRYTYKA POLITYCZNA

W Internecie mówimy więcej niż w świecie rzeczywistym, bo czujemy się anonimowi. Czy tak powinna wyglądać wolność słowa w internetowej praktyce? Jakie są granice wolności słowa w Internecie? Skąd się bierze mowa nienawiści? Czy prawo jest skuteczne wobec mowy nienawiści? O tym wszystkim będziemy mogli podyskutować i posłuchać już w piątek.

JULIA MARCEL x STODOŁA

Wokalistka o wyjątkowym głosie, czyli Julia Marcel, zagra jutro w Stodole. Jako support wystąpi zespół Co-Sovel.

KRÓL x HYDROZAGADKA 

Jeśli kojarzycie duet UL/KR, to koniecznie przyjdźcie w piątek  do Hydrozagadki na solowy koncert KRÓLA, czyli 1/2 zespołu.

PORZĄDNE DZIEWCZYNY x Z DUPY x PARKING BAR

To już druga impreza, w której chłopcy z kolektywu Porządne Dziewczyny łączą swoje siły z Maciejem Dąbrowskim, autorem kanału Z Dupy. Jako fanki Porządnych Dziewczyn i jednego z najpopularniejszych i najlepszych kanałów na YouTube, na pewno tam będziemy!

NA JĘZYKACH x BĄTĄ x EXBOYFRIENDS

Powoli nadchodzi koniec 4 sezonu programu Na Językach, dlatego Agnieszka Szulim wraz z duetem Exboyfriends zapraszają na huczną imprezę w BĄTĄ.

TOMEK MAKOWIECKI x NIKODEM ROZBICKI x DEYNA x MONO BAR

WPiA UW zaprasza na melanż, jednak nie będzie to kolejna słaba studencka impreza. W Mono swój DJ Set zagra m.in.: Tomek Makowiecki <3

 MISBHV x BRODINSKI x LIBIDO

Misbehave przenosi swoją siedzibę do Warszawy, a to wydarzenie na pewno zasługuje na legendarny melanż. Oprócz Brodinskiego zagrają: Janek Porębski (Flirtnini), Auer, Teezy, LayDJ, Zeppy Zep i Mian oraz Truant.

WE ARE ANIMALS x I SAY MICKEY x PUNCHLINE x GRUBY GROOVE x SKETCH NITE

Imprezy w Sketchu to zawsze jedne z najgłośniejszych wydarzeń w mieście. Tym razem razem na pewno nie będzie inaczej!

tomek

 SOBOTA 22.11.2014

TARG ŚNIADANIOWY

Jak zwykle w sobotę przez cały dzień na Żoliborzu czeka na nas najlepsze śniadanie w mieście!

ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKETS x JAŚ & MAŁGOSIA

W sobotę ma otwarciu klubokawiarni Jaś & Małgosia zagra jeden z naszym ulubionych zespołów, czyli Eric Shoves Them In His Pockets. Co więcej, nad nową miejscówką rozbłyśnie neon, który kiedyś wisiał nad lokalem o tej samej nazwie.

WARSAW CITY ROCKERS x PIZZA PARTY x EUFEMIA

Pizza i muzyka? Kto inny jak nie WCR mógł wpaść na połączenie dwóch najlepszych rzeczy na świecie!

TARGI RZECZY ŁADNYCH x PLAC UNII

22 i 23 listopada odbędzie się 4. edycja TARGÓW RZECZY ŁADNYCH – najpopularniejszej warszawskiej imprezy, której celem jest promocja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności.

STREFA PSYCHE SWPS

Tym razem, na Uczelni Wyższej Psychologii Społecznej, Wojciech Cwalina poruszy bardzo ważny i aktualny temat Marketing Polityczny jako narzędzie manipulacji.

UW HERE x MOVIE NIGHT

UW HERE po raz kolejny zaprasza na NOC FILMOWĄ! Za jedyne 10zł studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą obejrzeć aż trzy filmy: Głupi i głupszy bardziej, Przychodzi facet do lekarza oraz Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął.

OLIVIER HEIM x DZIK

Na ten koncert w tym tygodniu czekamy najbardziej! Już 22 listopada w Warszawskim DZiKu odbędzie się premierowy koncert promujący długo oczekiwaną płytę znanego z Tres.b i jako Anthony Chorale, Oliviera Heima!

LUBIĘ JAK PATRZYSZ NA MNIE x 55

W Piątkach czeka nas wyjątkowa impreza, na wejściu każdy dostanie maskę wenecką, dzięki czemu zabawa i flirt staną się jeszcze łatwiejsze!

EXBOYFRIENDS x MONO BAR

Aż głupio nam pisać o nich kolejny raz, ale cóż poradzimy, skoro są najlepsi w mieście!

kt

NIEDZIELA 23.11.2014

SNOW TOWN x 1500m2

Sezon zimowy niedługo zacznie się na dobre, dlatego zapraszamy na 5 edycję Snow Town, gdzie zaopatrzycie się w cały sprzęt niezbędny podczas zimowych szaleństw na stoku.

SKUBAS x AGYNESS B.MARY x BASEN

Jego debiutancki album Wilczełyko z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Już w niedzielę zapraszamy Was na koncert Skubasa w Basenie, jako support zagra Agyness B. Mary.

PREMIERA FILMU | BRUNO SCHULZ x MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu BRUNO SCHULZ w reżyserii Adama Sikory. Film opowiada historię mieszkającego w małym galicyjskim miasteczku pisarza, który czyta tam i interpretuje Proces, jest mistrzem języka polskiego, a zarazem Żydem zakorzenionym w świecie swoich przodków.

snowtown

PONIEDZIAŁEK 24.11.2014

STREFA PSYCHE SWPS

W trakcie spotkania Władza i przywództwo w biznesie, które będzie miało formułę wykładu z elementami ćwiczeń, skoncentrujemy się na wiedzy związanej z psychologicznymi aspektami sprawowania i podlegania władzy. Warsztaty poprowadzi Dorota Wiśniewska-Juszczak.

SOHN x HYBRYDY

SOHN, czyli obecnie jeden z najpopularniejszych wokalistów zawita do Polski na 3 koncerty, ostatni z nich odbędzie się już w ten poniedziałek w Warszawie.

psyche

ŚRODA 26.11.2014

PIOTR TYMOCHOWICZ x SOFT SKILLS ACADEMY

Piotr Tymochowicz, czyli trener biznesu, ekspert ds. wizerunku i wywierania wpływu, doradca medialny i ds. marketingu politycznego, twórca sukcesu wielu osób z pierwszych stron gazet. W swoim życiu pracował z 75% osób z listy 100 najbogatszych Polaków. Już w najbliższą środę będziemy mogli posłuchać jego wystąpienia w Szkolę Głównej Handlowej.

DRUGIE URODZINY AïOLI 

To już drugie urodziny AïOLI, z tej okazji ekipa restauracji szykuje dla nas wiele pysznych i atrakcyjnych cenowo niespodzianek.

aa.pg

CZWARTEK 27.11.2014

PAULA & KAROL x TEATR WARSawy x RDC

Stacja RDC zaprasza do Teatru WARSawy na koncert zespołu Paula & Karol. Będzie to kolejne muzyczne spotkanie w ramach cyklu czwartkowych koncertów Polskiego Radia RDC. Koncert i transmisja na antenie rozpoczną się po godz. 19:00.

BOKKA x PALLADIUM 

Najbardziej tajemniczy polski zespół zagra ponownie w Warszawie już w najbliższy czwartek. Jeśli jeszcze nie widzieliście ich na żywo, to koniecznie wpadajcie do Palladium.

karol