Z Lulu i Piotrem rozmawialiśmy o polskiej muzyce alternatywnej i o tym, co Warszawa może zrobić z człowiekiem. Duet Divines pod koniec kwietnia wydał EPkę Young Nites, której premiera odbyła się w warszawskim Parking Barze. Co dalej?

DIVINES rozpoczęło działalność w 2013 roku w Warszawie. W ich muzyce pobrzmiewają zarówno echa skandynawskiej elektroniki, jak i taneczny klimat lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Znani z żywiołowych występów, produkowanych własnym sumptem teledysków oraz charakterystycznego głosu wokalistki, porównywanego często do śpiewu sióstr CocoRosie. Tej energii i klimatu, który Lulu i Piotr tworzą na scenie nie da się zapomnieć.

Nawiązanie przez nich współpracy z wytwórnią Osterdam Records zaowocowało w 2014 roku pierwszym fizycznym wydawnictwem – EPką So love remains, będącym drugą po minor crimes płytką duetu, oraz występem w ramach festiwalu Warsaw Music Week. Energetyczny duet pojawił się na scenie jako support Crystal Fighters w Polsce, w kwietniu wydał kolejną EPkę Young Nites. Obecnie Lulu i Piotr pracują nad swoim długogrającym debiutem, zaplanowanym na drugą połowę roku. Nie możemy się doczekać!