Lubicie zaskakujące smaki? Jeśli tak, to musicie poznać DESEO. By tylko trochę zachęcić Was do dalszego czytania wyobraźcie sobie pralinę mleczną z czekoladą, malinami, octem z pestek winogron i… bazylią lub miks karmelu, pieprzu Sichuan z towarzystwem marakui. Oto przed Wami dzieła cukierników z DESEO.

DESEO Patisserie & Chocolaterie: luksusowa cukiernia i sklep z pralinkami. Specjalizuje się w indywidualnych ciastkach, zwanych z francuskiego: petit gateau. Małych dziełach sztuki zarówno wizualnej jak i kulinarnej. Przy czytaniu opisu każdego ciastka już cieknie ślinka: mus z białej czekolady z imbirem, mango – marakuja, cremeux z limonki a do tego kruchy, migdałowy spód… Mniam. Najlepsi, polscy cukiernicy z tych smaków tworzą wielobarwne cuda nie tylko w postaci deserów ale również tortów. W ofercie są też czekoladowe, ręcznie robione praliny.

Inspiracje do autorskich słodkości czerpią z licznych podróży m.in do Paryża i Barcelony, gdzie obecnie znajduje się najwięcej miejsc z nowoczesnym cukiernictwem. O niezwykłą ofertę oraz jakość dbają znakomici cukiernicy, na czele z pasty chefem Arturem Jajecznikiem.

Jeśli poszukujecie zaskakujących smaków oraz niezwykłej dbałości o jakość i detal to w Polsce znaleźć można jedynie kilka takich miejsc jak DESEO, które dorównują międzynarodowym standardom cukiernictwa. Aby zachęcić do eksploracji smaków wymienimy tylko niektóre „Deseowe” propozycje: mocno czekoladowe Morato czy Azia, łącząca mus z białej czekolady z imbirem i kaffirem i galaretkę mano-marakuja albo castana z musem kasztanowym i cremeux z pomarańczy. Desery powstają na oczach gości, za przeszkloną, industrialna szybą. Wszystko, co sprzedają produkowane jest u nich, w pracowni przy ulicy Angorskiej 27 w Warszawie. Tam znajduje się również kawiarnia.

Pewnie zastanawiacie się ile taka przyjemność kosztuje… i tu według nas pozytywne zaskoczenie. Porównując ceny sieciówkowych deserów z tymi w dobrych restauracjach, DESEO wypada bardzo korzystnie, a już w świetle cen tego poziomu deserów na świecie śmiało można powiedzieć, że jest tanio… DESEO to nie tylko miejsce gdzie można zakupić i przy dobrej kawie zjeść ciastko. Jeśli macie ślub, urodziny czy imprezę firmową, ich zespół z pewnością przygotuje zindywidualizowaną propozycję. Zaufało im już wielu instutucjonalnych klientów m.in. exus, Qatar Airways, DIOR, Channel, La Mania czy Mojito.

Twórcami DESEO są Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński, autorzy jednego z najpopularniejszych w Polsce blogów podróżniczo-kulinarnych Tasteaway.pl. Łukasz od 2012 roku jest współwłaścicielem sieci tea labów brytyjskiej marki Bubbleology, specjalizujących się w pochodzącej z Tajwanu buble tea, a Natalia razem ze wspólnikiem prowadzi brainlab – agencję badawczo-strategiczną, zajmującą się badaniami rynku. Prywatnie rodzice Maksa i Jagody, podróżnicy, smakosze i jak sami siebie określają: szczęśliwi ludzie.

Zobacz więcej: www.deseopatisserie.com