CZWORO DO POPRAWKI :: Premiera Teatr IMKA

CZWORO DO POPRAWKI to komediodramat o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie, albo we własnym mężu. Premiera spektaklu 8 lutego 2019 w Teatrze IMKA.

Spotykają się w pensjonacie: starsze, przeżyte małżeństwo, by podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności młoda para, by na łonie natury począć dziecko, które ostatecznie scementuje ich związek. Każda z tych par ma inne problemy, jednym i drugim trudno się ze sobą porozumieć. Jaki będzie finał tego spotkania? Gdy stare skrzyżuje się z młodym? Czy starsi będą się kochać jak dawniej? A młodzi? Może… jak nigdy dotąd? I czy karetka pogotowia zdąży przyjechać na czas?

PROJEKT Z MISJĄ!
CZWORO DO POPRAWKI realizuje misję Fundacji Garnizon Sztuki – podejmuje ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które zawsze i niezmiennie poruszają ludzi. Mówimy o nich jednak z przymrużeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą głęboko w każdym z nas. Za każdym razem staramy się poruszać uniwersalne wartości, takie jak miłość, przyjaźń, przemijanie, wolność, tolerancja, tak aby każdy z widzów mógł odnaleźć w nich cząstkę siebie i aby te emocje pozostały z nim jak najdłużej. Dajemy szansę nie tylko na zabawę, ale i na refleksję. Marzymy o tym, by zmieniać świat na lepsze.

O Fundacji GARNIZON SZTUKI
Fundacja GARNIZON SZTUKI została założona w maju 2014 roku przez Grażynę Wolszczak i Joannę Glińską. Głównym celem Fundacji jest tworzenie takich wydarzeń z obszaru kultury i sztuki, które umożliwią swobodny dialog z publicznością, są otwartym polem twórczym dla artystów, mecenasów kultury i różnych środowisk społecznych chcących angażować się w szerzenie wartościowych idei.

OBSADA:

LUCY– Katarzyna HERMAN

OLGIERD – Piotr MACHALICA

EWA – Agnieszka SIENKIEWICZ

ADAM – Marcin KORCZ

AUTOR: Cezary HARASIMOWICZ

REŻYSERIA: Anna WIECZUR – BLUSZCZ

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Ewa GDOWIOK

 

CZWORO DO POPRAWKI
premiera: 8 lutego 2019, Teatr IMKA