10 stycznia świat obiegła tragiczna wiadomość o śmierci wyjątkowego artysty. Po 18 miesiącach walki z chorobą nowotworową, i zaledwie kilka dni po 69 urodzinach, podczas których, świętowaliśmy również premierę nowego albumy, świat opuścił David Bowie. Dziś zostały nam już tylko wspomnienia i nieśmiertelna twórczość tego przełomowego artysty.

Na koncie ma ponad 140 milionów sprzedanych płyt. Jego muzyka oraz niebanalny styl kształtowały i nadal kształtują pokolenia. Muzyka, którą nas częstował, zawsze zaskakiwała oraz pobudzała zmysły. Jego najnowszy album zatytułowany „Blackstar”, który premierę miał w piątek, został okrzyknięty jednym z najlepszych w jego całym dorobku. Mowa oczywiście o Davidzie Bowiem.

Dzisiaj jednak nie skupimy się na muzyce. Bowiego nie byłoby bowiem bez jego wyjątkowego stylu. Oprócz swoich umiejętności muzycznych, jest uznawany za symbol androgynicznego piękna, który był charakterystycznym elementem jego wizerunku, zwłaszcza w latach 70. i 80. XX wieku.

Ziggy Stradust był szalonym wcieleniem artysty we wczesnych latach 70. To była era kolorowych włosów, awangardowych kombinezonów i scenicznego wyzwolenia. Swoim kontrowersyjnym stylem Bowie łamał tematy tabu. Jednym z bardziej zapamiętanych looków artysty jest charakterystyczny piorun, pochodzący z okładki płyty Aladdin Sane. Ten znak stał się symbolem, który do dziś jest obecny w modzie.

Bowie_Kolaz

Po zwariowanych stylizacjach przyszedł czas na nieco dojrzalszego The Thin White Duke’a. W tym okresie charakterystycznym elementem stylizacji Davida Bowiego stały się garnitury, marynarki i koszule. Oczywiście wszystko było okraszone nieco bardziej awangardowymi dodatkami. Rzecz jasna, same garnitury też miały odpowiedni krój, który w tamtych czasach był zarezerwowany dla kobiet – szerokie ramiona, szerokie spodnie o wysokim stanie, a do tego rozwiązane muszki czy krawaty. Czyli lekko wyjęty z tego świata Duke (z ang. książe) w pełnej krasie.

Lata 90. w stylu Bowiego to misterna mieszanka wszystkich jego wcieleń. I choć było czuć dojrzałość i konsekwentność we wszystkich jego erach, to ten czas w ubiorze artysty jest ostatecznie pełny. Kolejne lata to szlifowanie już i tak świetnego wyczucia mody – do garderoby muzyka i aktora dołączyły klasyczne smokingi i garnitury.

Styl Bowiego to niekończąca się inspiracja dla mody oraz designu, również na stronie Pakamera.pl możecie odnaleźć wyjątkowe przedmioty czy ubrania, w których czuć ducha tego niesamowitego artysty.

Choć jest to wielka strata dla świata muzyki i mody, David Bowie na zawsze zostanie już na kartach historii jako osoba przełomowa. Jego twórczość to symbol przemian, myślenia ponad podziałami oraz niesamowita dawka kreatywności i stylu.

David Bowie mawiał – Zawsze chciałem być kimś więcej niż człowiekiem. Dla nas jest on niedoścignionym ideałem i legendą, której mamy zaszczyt być częścią.