Redakcja tygodnika kulturalnego Co jest grane 24 już dwunasty raz wyróżni i nagrodzi najciekawsze postaci i wydarzenia kulturalne minionego roku w Warszawie. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej w Warszawie, 5 lutego w Teatrze Studio! Poznajcie nominacje tegorocznego plebiscytu.

8 stycznia redakcja Co Jest Grane 24 ogłosiła nominacje do nagród kulturalnych Wdechy 2015. Już po raz 12. przyznane zostaną tytuły Człowieka, Miejsca i Wydarzenia Roku. Wysłane przez czytelników SMS-y zadecydują o tym, kto zwycięży w poszczególnych kategoriach i otrzyma nagrodę Publiczności. Głosowanie potrwa do piątku, 29 stycznia. Nagrodami dla laureatów będą, podobnie jak w ubiegłych latach, deski surfingowe z nadrukowanymi komiksami autorstwa Przemka „Trusta” Truścińskiego.

Nagrodzeni zostaną także najaktywniejsi głosujący, którzy będą mogli wygrać m.in. wyjazd narciarski do austriackiego Tyrolu z zakwaterowaniem, wyżywieniem i skipassami, MacBook Pro 13, iPhone 6s, konsola Sony PS4 z grami Star Wars: Battlefront + Wiedźmin 3, iPad Air 2, gramofon Pioneer oraz gry planszowe.

W tegorocznej edycji konkursu „Wdechy” nominowani są:

w kategorii Człowiek Roku 2015:

Jan Młynarski
Tomasz Fudala
Maja Ostaszewska
Taco Hemingway
Agnieszka Smoczyńska

w kategorii Miejsce Roku 2015:

Klub Komediowy
Narodowy Instytut Audiowizualny
ADA Puławska
Muzeum Pragi
Pardon To Tu

w kategorii Wydarzenie Roku 2015:

Konkurs Chopinowski
Wystawa „Spór o odbudowę”  na festiwalu „Warszawa w budowie”
Big Book Festival
Wystawa Andrzeja Wróblewskiego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Wystawa Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym w Warszawie

 

Zasady głosowania i regulamin można znaleźć na stronie – www.wdechy.pl

 

źródło: materiały prasowe