Ragaba to marka rozbudza potrzebę tworzenia, ponieważ w każdym z nas drzemie pragnienie uwolnienia kreatywności, marka daje możliwość zabawy i tworzenia własnych kolorystycznych konfiguracji blatów.

Dwa lata temu marka Ragaba rozpoczęła produkcję nóg meblowych o nietypowym kształcie, podczas której powstawały odpady – solidne kawałki drewna przeznaczone do dalszej produkcji. W produkcji wykorzystywane jest tylko drewno certyfikowane FSC®, co oznacza, że drewno zostało pozyskane z dbałością o trwałość lasu, a w samych lasach respektuje się różnorodność i dba o prawa ludzi i zwierząt.

Zespół Ragaba to ludzie otwarci i bardzo elastyczni, choć nie ma wśród nich designerów, to wierzą w nieograniczoną współpracę. Do realizacji najnowszego projektu kolorowych stolików zaprosili designerów z krwi i kości – Magdalenę Garncarz i Szymona.  Zadanie mieli utrudnione, ponieważ projektując musieli wykorzystać odpady produkcyjne (mają bzika na punkcie racjonalnego wykorzystania surowców, energii i stosowania polityki CSR). Stworzyli niesamowitą serię funkcjonalnych i wesołych stolików, oraz toaletkę jakiej świat jeszcze nie widział. Kto by przypuszczał, że stoliki UFO to częściowo upcycling w czystej formie. I tak powstała marka RAGABA – od skrótu RGB.  Bo kolor ma znaczenie.

 

Zobaczcie Ragaba na pakamera.pl