Nic nie jest tak uspokajające jak skąpana w bieli sypialnia. Jest przewiewna jak sypialnia w domku nad brzegiem morza, kojarzy się z eterycznością delikatnego spa lub komfortem hotelowego pokoju. Urządzenie takiej przestrzeni nie jest jednak takie proste. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie elementy zestawić ze sobą…

# 1: Różnorodność struktur
Przy tak powściągliwym użyciu koloru, bardzo ważne jest wykorzystanie różnorodności struktur i faktur. Warto sięgnąć tu po tapety ścienne z delikatną, materiałową powłoką, futrzane poduszki i tkane koce, bogate wełny i miękkie, płócienne pościele. Wszystkie wybrane materiały w odcieniach bieli i kremu. Oprócz walorów wizualnych wydobędziemy przyjemność dotyku.

# 2: Forma a nie kolor
Brak koloru sprawia, że możemy postawić na formę i funkcję. Wybierając meble czy akcesoria takie jak lampy, krzesła, komody, półeczki postawmy na nietypowy kształt. By zapobiec nudzie wybierzmy geometryczne zabawy, ciekawe linie. Dzięki temu przestrzeń zyska rzeźbiarski charakter.

# 3: Nie tylko biel
Białe nie zawsze jest białe. By urozmaicić przestrzeń lub podkreślić jasność bieli watro zastosować wszelkie odcienie kremu czy pasteli. Paleta jest bardzo szeroka: od kości słoniowej, przez szarość aż po delikatna miętę czy róż. Można również skupić się na naturalności sięgając częściej po drewno.
# 4: Dodaj metaliczne akcenty
Chrom, brązu, mosiądz i złoto oraz srebro doda blasku i wprowadzi mocny akcent. Mogą to być lampy, ramy lub artystyczne dekoracje. Ich powierzchnie odbijając światło rozjaśniają dodatkowo białą przestrzeń.

Źródło fotografii: Pinterest

Piękne, sypialniane akcesoria i meble na Pakamera.pl. Jak zawsze od polskich projektantów.