BALANCE :: fitness inspirowany baletem

W Nowym Jorku i Londynie aktywne kobiety, które chcą ćwiczyć, ale nie lubią chodzić do tradycyjnego studia fitness, znalazły alternatywę – metodę barre i fitness inspirowany baletem.
Pierwsze studio fitness inspirowane baletem otworzyło się w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej.

BALANCE to studio stworzone we współpracy z tancerzami baletowymi i trenerami fitness. Misją tego miejsca jest pokazanie kobietom piękna baletu i zaprezentowanie im eleganckiej i kobiecej alternatywy dla zwykłych ćwiczeń w sali fitness. Tutaj nie musisz mieć doświadczenia ani nawet wcześniejszego kontaktu z tańcem. O wszystko zadbają wykwalifikowane instruktorki i trenerki. Kombinacja baletu, pilatesu, jogi i fitnessu – tak można krótko scharakteryzować formę ćwiczeń, które czekają na Ciebie w BALANCE studio. Ćwiczenia zostały stworzone z myślą o wysmukleniu mięśni i nadaniu wdzięku Twojemu ciału, a podczas treningów odkryjesz piękno i elegancję baletu, które łączyć się będą z bardziej wymagającym cardio z elementami znanymi z barre workout.

Miejsce zostało stworzone przez Brittę Hardeck, prawnika korporacyjnego z Paryża: Kiedy przeprowadziłam się do Warszawy, szukałam przestrzeni, w której mogłabym połączyć moją pasję do fitnessu i tańca. Energia i przedsiębiorczy duch Warszawy zainspirowały mnie do stworzenia własnego studia. Poznałam fantastyczne trenerki i wraz z nimi otworzyłam przestrzeń, gdzie spotykać się będzie fitness i balet, a każdy w niej poczuje się dobrze.

Wszystkie treningi powstały we współpracy z fizjoterapeutami. Dzięki temu skupisz większą uwagę na swoim ciele i zdrowiu, a to podstawowa różnica względem tradycyjnych zajęć tanecznych czy fitnessu. Wydajna, bezpieczna, unikalna forma treningu w krótkim czasie rzeźbi i uelastycznia ciało, poprawia postawę i zapewni poczucie piękna i równowagi. Zajęcia w BALANCE studio łączą pasję do tańca i pełnych wdzięku ruchów z efektywnym treningiem. W odkrywaniu swojej sportowej równowagi, wewnętrznej harmonii duszy z ciałem, a także pracy nad swoją formą pomogą: piękna przestrzeń, kameralna atmosfera i indywidualne podejście do każdej z uczestniczek.

Trening Ballet Shape harmonijnie łączy ćwiczenia wzmacniające z baletem i stretchingiem, co daje bardzo dobre efekty, niezależnie od stopnia aktywności fizycznej. Myślę, że to świetna propozycja dla osób, które chciałyby lepiej poczuć się w swoim ciele, wyrzeźbić sylwetkę i jednocześnie dobrze się bawić w ruchu – mówi Hanna Wlaź, jedna z instruktorek. Zajęcia Ballet Burn inspirowane treningiem Barre Fitness, na pewno poprawią Twoją kondycję, gibkość, i mogą również pomóc w utracie wagi. „Siła i gracja” to motto tych zajęć – podkreśla Małgorzata Łysik, trenerka BALANCE studio i współtwórczyni tego programu.

Znajdź chwile dla siebie i swojego ciała. Być może pokochasz Ballet Shape i Ballet Burn tak samo jak my – na pewno zrobimy wszystko, aby Ci w tym pomóc. Spotkajmy się w BALANCE studio w Warszawie przy Mokotowskiej 55/23. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty.

Zapisy: www.balancestudio.me

Trenerki BALANCE studio:
Małgorzata Łysik jest wysoko wykwalifikowanym trenerem fitness, instruktorem i menedżerem z ponad dwunastoletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w najwyższej klasy studiach fitness w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jest również absolwentką Warszawskiej Szkoły Muzycznej. Swoją pasją i doświadczeniem w różnych formach fitness inspirowanych baletem zaraża innych , a każde zajęcia pod okiem Małgosi są wyzwaniem i inspiracją dla uczestniczek. Małgosia uczy z zabawą, entuzjazmem i energią, zawsze łącząc siłę i grację.

Anna Dzieńkowska jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Uczestniczyła w licznych konkursach baletowych i warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą. Tańczyła w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie oraz w teatrach muzycznych i rewiowych. Anna specjalizuje się w tańcu klasycznym, jazzie, tańcu współczesnym, tańcu musicalowym i rewiowym. Jest doświadczonym nauczycielem z ponad 12-letnim doświadczeniem pedagogicznym. Zajęcia Anny są pełne piękna i elegancji baletu.

Zuzanna Kidziak jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Podczas nauki odbyła staż w słynnej Akademii im. Agryppiny Waganowej w Sankt Petersburgu. Swoje doświadczenie taneczne zdobywała w: Monte Carlo, Nowym Jorku, Paryżu, Barcelonie oraz Sankt Petersburgu. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie, była także solistką Teatru Muzycznego. Jako instruktor tańca i fitness Zuzanna pracuje z dorosłymi nad mobilnością i poprawą ogólnej sprawności ciała. Zajęcia Zuzanny to dynamika niepozbawiona dokładności i precyzji w każdym ruchu.

Weronika Szczurowska jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na kierunku Sport. Obecnie Weronika kontynuuje naukę na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym na kierunku choreografia i teoria tańca. Od najmłodszych lat rozwijała swoją miłość do aktywności fizycznej poprzez różne formy tańca (balet, jazz, taniec współczesny). Doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy pozwala jej przekazywać swoją wiedzę i miłość do sportu innym. Zajęcia z Weroniką są pełne motywacji, uśmiechu i lekkości.

Hanna Wlaź jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Jeszcze jako uczennica tańczyła w wielu spektaklach baletowych i operowych w Teatrze Wielkim w Poznaniu, brała udział w licznych konkursach baletowych, a także szkoliła się na dodatkowych kursach i master classach w Polsce i za granicą. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Obecnie pracuje w zespole Warsaw Ballet. W uczeniu innych i przekazywaniu swojej wiedzy Hania ceni sobie przede wszystkim kontakt z drugą osobą, indywidualne podejście do każdego. Z radością i zaangażowaniem dzieli się swoją pasją do tańca i pracy nad ciałem.