Architektura w duchu slow – recepta na trudny czas.

Życie w duchu slow staje się coraz popularniejsze. Zmęczeni codziennym pośpiechem, szukamy spokoju, harmonii i wszystkiego, co daje poczucie bezpieczeństwa. Jak na tę potrzebę reaguje architektura? Czy żyjąc w wielkim mieście wciąż można czuć bliskość natury? Jak zaprojektować dom, który będzie dla nas azylem? Na te pytania odpowie Aga Kobus i Grzegorz Goworek ze Studio.O.


Nadmiar bodźców, obowiązków i przedmiotów to problemy, które sprawiają, że tęsknimy za prostotą i spokojem. W odpowiedzi na tę potrzebę, a także na podstawie własnych doświadczeń, Aga Kobus i Grzegorz Goworek ze Studio.O. stworzyli koncepcję Organic Shelter, architektoniczny manifest, który oddaje ich filozofię pracy. Duet projektowy rozpoczyna rok od premiery nowej strony pracowni, która jednocześnie prezentuje podejście do projektowania.

„Na styku tego, co twórcze z tym, co osobiste powstają projekty, które dedykują design życiu”

-Zauważyłam, że wypoczywając na łonie natury, mój umysł funkcjonuje zupełnie inaczej. Wolność od stresu i codziennego pośpiechu sprzyja twórczemu myśleniu, rozwojowi i poznawaniu siebie. Chciałam, aby również nasi Klienci mogli doświadczyć tego uczucia niezależnie od tego, czy znajdują się w siedlisku nad brzegiem jeziora, czy w samym sercu tętniącego życiem miasta. Tak powstała idea ORGANIC SHELTER – schronienia, w którym czas płynie wolniej, a problemy zostają za progiem – wyjaśnia Aga Kobus.

-Proces tworzenia jest przede wszystkim spotkaniem naszej wrażliwości estetycznej i wyobraźni przestrzennej z momentem życia, w którym znajduje się nasz Klient. To na styku tego, co twórcze z tym, co osobiste powstają projekty, które dedykują design życiu. Chcemy, aby nasze priorytety były transparentne dla każdego, kto zamierza powierzyć nam projekt swojej przestrzeni – dodaje Grzegorz Goworek.

Organic Shelter: architektoniczny manifest
Organic Shelter to odzwierciedlenie podejścia do architektury, idea, którą duet chciał przedstawić w sposób transparentny dla potencjalnych inwestorów. Stąd nowa odsłona strony internetowej, na której kredo architektów zostanie przybliżone. Składa się na nie kilka podstawowych wartości, które nadają charakter wnętrzom powstającym w pracowni: natura, umiar, światło, przestrzeń, jakość, detal, przepływ, kolor materiał oraz komfort. Projekty Studia powstają, by doświadczać przestrzeni w pełni, być w niezakłóconym kontakcie z naturą i samym sobą.

Więcej na: www.studioorganic.pl/

Studio.O. to pracownia, w której powstają projekty budynków, wnętrz i krajobrazów, w których mieszka człowiek. Stworzone, by doświadczać przestrzeni w pełni, być w niezakłóconym kontakcie z naturą i samym sobą.