7 kulinarnych zachwytów od Aleksandra Barona

Smakowanie nowych potraw jest jak poznawanie nieodkrytych dotąd tomików z poezją. Podane przez wybitnego artystę potrafią wielokrotnie zachwycić oraz wprowadzić w nieodkryty świat smaków i nieopisanych doznań. Pierwszy kęs niczym pierwszy wers zaprasza nas w magiczny świat wyobraźni. To ona pozwala docenić każdy ze składników jaki odnajdziemy na talerzu, zachwycającym jak płótno malarza. Smaki, które wychodzą spod rąk mistrza Aleksandra Barona to artystyczna uczta podana w towarzystwie dobrze dobranego wina lub wódki oraz pośród klimatycznych wnętrz restauracji ZONI. Skosztujcie siedem kulinarnych zachwytów!

DESER IKRA SUMA

PIERWSZY KĘS
BOTTARGA – cefal/ czarny czosnek/masło szafranowe/ pieprz syczuański
Ikra cefala to nie tylko połączenie wszystkich pięciu smaków, to smak morza. Ta Bottarga jest wytwarzana w Grecji przez rodzinę, która robi to od pięciu pokoleń.
ZUPA
IKRA ŚLEDZIA/ wywar rybny/ ręka buddy, koperek- puree/ żółtko,śmietana
Ikra śledzia jest drobna, za to pełna smaku. Wywar to redukcja bulionu słodko i słonowodnych ryb
TRZECIE – OGIEŃ
WĘDZONA IKRA PSTRĄGA / seler- pieczony na ogniu/ seler gotowany w palonym maśle z tonką i szałwią.
Doznaniem okaże się pękająca w ustach ikra pstrąga z Pstrągów Ojcowskich
CZWARTE – GALARETY
IKRA TROCI BAŁTYCKIEJ/ redukcja wołowa/ zielone wino Seyval Blanc z Dworu Sanna
Dwie przeciwne, lecz uzupełniające się siły.
GŁÓWNE
JESIOTR – filet – kawior Siberian- Antonius Caviar/ wędzona słonina z Mangalicy
Kawior to zasolona ikra jesiotra. Polski kawior staje się marką rozpoznawalną na całym świecie. Jesiotr to ryba o tkance niezwykle mięsnej, sprężystej. Zawinięta po usmażeniu w wędzoną słoninę z Mangalicy- węgierskiej rasy świń charakteryzujących się wyjątkowo tłustym i smacznym mięsem, z kawiorem i kiszonymi owocami czosnku niedźwiedziego.
INTERMEZZO
WÓDKA -WYBOROWA EXQUISITE, ogórek- sorbet
Dosłownie myjemy kubki smakowe…
DESER
IKRA SUMA- suszona/ czekolada z manufaktury czekolady
… by wtopić zimny, czysty język w mus czekoladowy.

Jedno jest pewne! Tak jak dobrą poezję tak doskonałe smaki nie każdy potrafi docenić. Tu potrzeba wybornych kubków smakowych, które sylwestrową noc przywitają w towarzystwie zadziwiających dań podanych przez mistrza Aleksandra Barona. W sylwestra znajdziecie inne menu degustacyjne niż opisane wyżej. Tak rozpoczęty Nowy Rok może zapowiadać tylko doskonałe wspomnienia! Szef kuchni restauracji ZONI ugości Was niezwykłymi smakami podanymi podczas specjalnej sylwestrowej kolacji. To nietuzinkowe menu degustacyjne stworzone przez Barona to jedyna i niepowtarzalna okazja w roku, aby przywitać nowy i pożegnać stary rok w tak doborowym towarzystwie!

zoni.today/Kolacja Sylwestrowa

opis dań: Aleksander Baron
Menu degustacyjne sylwestrowe 290 zł z lampką szampana

Stałe menu degustacyjne 260 zł
vodkapairing 345 zł, winepairing 450 zł
foto: Ewa Wasilewska