Horror na małym ekranie :: TOP 5 dreszczowców

Horror – samo to słowo potrafi przyprawić o dreszcze. My lubimy czasem poczuć mały przypływ strachu. Oczywiście najlepiej, gdy dzieję się to w domowym zaciszu, na wygodnej sofie pod ciepłym kocem i jest spowodowane oglądaniem filmu. Jeśli też lubicie ten stan to mamy dla was top 5 dreszczowców, które warto obejrzeć.

Chociaż horrory nie na należą może do naszego ulubionego gatunku filmowego, to mimo wszystko przyciągają nas one swoim trochę dziwnym urokiem. Również, wynika to z tego, że czasem po prostu chcemy się czegoś bać. Z oferty HBO GO wybraliśmy nasze TOP 5 dreszczowców, które warto obejrzeć.

Ciche miejsce
Świat pogrąża się w chaosie, kiedy opanowują go tajemnicze, żądne krwi istoty, które są niezwykle wyczulone na dźwięk. Evelyn (Emily Blunt) oraz Lee Abbott (John Krasinski) starają się przetrwać w nowych okolicznościach. Za wszelką cenę pragną uchronić swoją rodzinę przed śmiercią. Żyją w ciągłym napięciu, koncentrując się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnych dźwięków, które mogłyby być dla nich dramatyczne w skutkach. Ciche miejsce to rewelacyjny horror, który został dobrze przyjęty zarówno przez krytyków i widzów. Jego twórcą jest aktor John Krasinski. Wyróżnikiem produkcji jest solidna linia narracyjna, która przykuwa uwagę i buduje atmosferę permanentnego zagrożenia. W główne role wcielają się sam Krasinski oraz jego nagrodzona Złotym Globem żona Emily Blunt. Obok nich występują również Millicent Simmonds, Noah Jupe oraz Cade Woodward.

To
W małym mieście Derry w stanie Maine nagle zaczynają znikać dzieci. Odpowiedzialny jest za to psychotyczny klaun Pennywise (Bill Skarsgård), który uwielbia sprawiać swoim ofiarom niewyobrażalny ból. Młodzi ludzie z miasteczka zdają sobie sprawę, że dorośli nie są w stanie im pomóc. Aby przetrwać, dzieciaki muszą stawić czoła swoim największym lękom. Czy uda im się wyjść cało z opresji? Ten mrożący krew w żyłach obraz oparty jest na bestsellerowej powieści Stephena Kinga. Jego reżyserii podjął się Andres Muschietti, a w rolę demonicznego klauna wcielił się Bill Skarsgård. W pozostałych rolach występują: Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis oraz znany ze Stranger Thinfgs – Finn Wolfhard. Produkcja nawiązuje do klasyki kina grozy i jest prawdziwą gratką dla wszystkich jego wielbicieli.

Obecność
Ed (Patrick Wilson) i Lorraine Warrenowie (Vera Farmiga) to znani na całym świecie badacze zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają wezwani na pomoc przez rodzinę Perronów, sterroryzowaną przez demona, który nawiedza ich położony na farmie dom. Skonfrontowani z mroczną siłą Warrenowie stają przed najtrudniejszym zadaniem, z jakim dotąd przyszło im się zmierzyć. Horror Obecność to świetna obsada, mroczny klimat i przyprawiająca o dreszcze fabuła, który oparty został na prawdziwej historii. Obraz wyreżyserował specjalizujący się w filmach grozy James Wan. W role badaczy zjawisk paranormalnych wcielili się nominowana do Oscara Vera Farmiga i zdobywca nominacji do Złotego Globu Patrick Wilson. Produkcja spotkała się z uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków. Otrzymała nagrodę Empire i statuetkę Saturna dla najlepszego horroru, a także nominacje do nagród People’s Choice i Critics’ Choice.

Annabelle: Narodziny Zła
Lalkarz Samuel Mullins (Anthony LaPaglia) i jego żona Esther (Miranda Otto) w 1943 roku stracili w wypadku samochodowym ukochaną, siedmioletnią córeczkę Annabelle. Dwanaście lat później małżeństwo decyduje się zaprosić do swojego domu zakonnicę o imieniu Charlotte (Stephanie Sigman) oraz sześć dziewczynek z sierocińca. Ich sielanka nie trwa jednak długo. Goście szybko stają się celem opętanej lalki wykonanej przez Samuela. Udany spin-off popularnego horroru o demonicznej lalce, która sieje wokół siebie zniszczenie. Reżyser David F. Sandberg powoli buduje napięcie, tworząc mroczny klimat barwnej historii. Produkcja została wyróżniona nominacją do nagrody Saturna w kategorii „najlepszy horror”.

Dom wampirów
Inspektor Holloway ze Scotland Yardu (John Bennett) zajmuje się sprawą tajemniczego zniknięcia gwiazdy filmowej, Paula Hendersona. Mężczyzna szybko wpada na ślad czterech bardzo tajemniczych historii związanych z opuszczonym domem… Co z tego wyniknie? Na pewno nic przyjemnego. Dom wampirów to składający się z czterech segmentów opowieść o tajemniczym domu przynoszącym pecha swoim właścicielom. Intrygujący obraz porywa oryginalną konstrukcją i wciągającą intrygą. Za jego reżyserię odpowiadał Peter Duffell (Rewolwer i melonik), a odtwórcami głównych ról są John Bennett, nominowany do Oscara Denholm Elliott, Peter Cushing, Christopher Lee oraz Jon Pertwee.

Wszystkie wymienione filmy obejrzeć możesz już na HBO GO! Jeśli nie masz tam konta, to przez miesiąc możesz za darmo wypróbować platformę!