Masz 30 lat? Dzieciństwo  kojarzy Ci się z elementarzem Falskiego, panem Tik-Takiem oraz Sigma i Pi? Elementarz 30 latka Natalii Sajewicz zabierze Cię w cudowną podróż do czasów dzieciństwa. Do czasów kaset magnetofonowych, VHS’ów i białych pepegów.

Mam 30 lat. Materiały do ćwiczeń” Natalii Sajewicz jest zabawnym elementarzem dla dorosłych. To 56 stron wypełnionych zadaniami, które nawiązują do publikacji edukacyjnych z polskich przedszkoli i podstawówek. Na pierwszych kartach książki poznajemy dwójkę bohaterów – Alę i Arka. Przedstawieni są jako kilkuletnie dzieci oraz dobiegający trzydziestki dorośli. Na kolejnych stronach odnajdujemy zjawiska, które kształtowały ich osobowość oraz dowiadujemy się jak sobie radzą w dorosłym życiu. Kim jesteśmy teraz? To pytanie leży u podstaw projektu Natalii Sajewicz odwołującej się do życia codziennego pokolenia urodzonego w czasach baby boomu lat 80. Książka ta nie tylko bawi i zachęca do sentymentalnej podróży w czasy dzieciństwa. „Mam 30 lat” skłania do refleksji na temat tego, co zrobiliśmy ze swoim życiem, jak wpłynęły na nas przemiany społeczno-kulturowe oraz jak spędzimy kolejne 30 lat. Czy pnąc się po szczeblach korporacyjnej kariery i spłacając kredyt mieszkaniowy? A może podróżując po świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, gdzie się podział chomik Państwa Gucwińskich?

Mam 30 lat. Materiały ćwiczeń do kupienia w pakamera.pl: https://www.pakamera.pl/notesy-i-albumy-mam-30-lat-nr1107278.htm