Polski serial Wataha, najnowsza produkcja HBO, opowiada o losach strażników granicznych – nieznanej szerzej grupy zawodowej. Premiera już w najbliższą niedzielę w niekodowanym paśmie na antenie stacji!

Twórcy serialu HBO opisują swoją najnowszą produkcję w następujący sposób:

Serial ‘Wataha’ rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura.

W sześcioodcinkowym serialu, wyreżyserowanym przez Michała Gazdę oraz Kasię Adamik, zobaczymy plejadę najlepszych polskich aktorów, w produkcji występują: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za niesamowite zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, a za muzykę Łukasz Targosz.

Dzięki uprzejmości stacji HBO, mieliśmy okazje obejrzeć dwa odcinki Watahy i szczerze przyznajemy, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem efektów pracy całej ekipy. Serial zrobiony jest na najwyższym poziomie, gra aktorska, scenariusz, zdjęcia, wszystko jest idealnie przemyślane i misternie wykonane. Możemy tylko napisać, że chcemy więcej i z niecierpliwością czekamy na premierę i kolejne odcinki! 

 

zdjęcia: materiały prasowe