17 i 18 marca po raz trzynasty odbędzie się KIERMASH, czyli targi mody niezależnej i designu użytkowego. Wszyscy, którzy słyszeli o tym wydarzeniu wiedzą, że naprawdę warto na nim być. Jak podczas każdej edycji, w Krakowie pojawią się młodzi polscy projektanci z najlepszymi ubraniami, designem i akcesoriami.

1 / 1

Kiermash znany jest z tego, że lubi odkrywać najoryginalniejszą modę i niezwykłe miejsca. Z okazji wiosny organizatorzy mają dla Was wielką niespodziankę – pokażą Wam kolejną, niezwykłą przestrzeń. Tym razem będzie to Pałac Czeczotka. Wiecie, gdzie go szukać? Na samym Rynku, przy skrzyżowaniu ulicy Wiślnej i Św. Anny. Każdy kto zobaczy te wspaniałe wnętrza od razu się w nich zakocha. Ale to nie koniec. Tym razem również czekać na Was będą nowości kulinarne. Czeczotka otwiera przed Wami swoją RESTAURACJĘ sygnowaną legendarną marką „Hawełka”.

XIII edycja zaprezentuje jak zwykle polskie marki. Od ubrań, przez obuwie, biżuterię, okulary, torby, dodatki, po kosmetyki naturalne i rośliny. Chcemy, żeby było różnorodnie i idealnie dla każdego.

Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan, organizatorzy jak zwykle serdecznie zapraszają krakowian, przyjezdnych i turystów:

Obiecujemy Wam naprawdę wiosenny klimat w iście pałacowych wnętrzach. Nasi wystawcy jak zwykle pokażą produkty stworzone z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają modę i stawiają na najwyższą jakość materiałów i wykonania. Ponadto jak przy każdej edycji chcemy podkreślać wartość małych, często lokalnych pracowni, zaangażowanie i „całe serce” jakie nasi wystawcy wkładają w swoją pracę i handel fair trade, na którym bardzo nam zależy. Podczas tej edycji naszym partnerem jest Fairtrade Polska i Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. Będziecie mogli odwiedzić ich stoisko oraz przede wszystkim porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej o idei świadomych zakupów i sprawiedliwego handlu.

Nową, kiermashową tradycją stała się obecność STREFY WOLNEGO CZYTANIA skupiającej lokalne, krakowskie księgarnie w modnej oprawie stworzonej przez Prodesigne, czyli galerię wnętrz oferującą profesjonalny wybór mebli i dodatków z szerokiej palety światowych i polskich marek. Podczas wydarzenia na pewno warto będzie również zwrócić uwagę na piękne litografie zaaranżowane w bardzo użytkowy sposób… a gdzie? Przekonacie się sami. Artystka Justyna Mazur (Litograf) postanowiła wzbogacić naszą inicjatywę swoimi niezwykłymi pracami.

Od kilku edycji partnerem Kiermashu jest również Pakamera.pl – internetowy multibrand z polskimi projektantami.

NASZ WYBÓR – PAKAMERA.pl

PROUDLY DESIGNED

PROUDLY DESIGNED to marka powstała w 2013 roku z myślą o kobietach, które cenią minimalizm zarówno w życiu jak i w swojej garderobie, podchodząc świadomie do zakupów wybierają akcesoria proste i funkcjonalne. Założy cielką i głównym projektant em jest Małgorzata Bigaj – artystka, miłośniczka książek i designu, zwolenniczka nurtu slow i świadomej konsumpcji. Inspiracje czerpie z podróży, sztuki nowoczesnej, architektury i wielkomiejskiej mody ulicznej.

 

BRYLOVE

Brylove to sklep-brand i największa baza modnych okularów przeciwsłonecznych i zerówek. Większość modeli to unisexy – pasujące zarówno na dziewczyny jak i chłopaków – w dużej części modeli można wymienić szkła na korekcyjne lub zerówki. Oryginalne modele tylko od BRYLOVE.

 

TAKAPARA

Skarpetki, które moga wynieść styl ponad limity. Porzekadło mówi: „diabeł tkwi w szczegółach”, TAKAPARA mówi: „bestia tkwi w skarpetach” – w tej ferii kolorów nie sposób schować się w tłumie.

1 / 1

KIERMASH to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Na skalę światową nie jest to wydarzenie innowacyjne, ale na skalę małopolską, jak najbardziej. Krakowskie tradycje targowe zderzają się tu z polskimi projektantami mody i designu użytkowego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.