Wrzesień zapowiada się naprawdę pięknie, Słońce i wysokie temperatury nie zamierzają nas opuścić. Sprawdziliśmy, co w tym miesiącu dzieje się w Warszawie i jakich wydarzeń nie możemy opuścić! Jeżeli nie macie ochoty siedzieć w domu – zapraszamy na mały przewodnik.

Grunt i Woda
1 / 7

Grunt i Woda
Klubokawiarnia Grunt i Woda to zielone miejsce w centrum Warszawy. Możecie tu przyjść o każdej porze dnia i zawsze znajdziecie coś dla siebie – śniadanie, lunch lub dobry koncert, a Nadwiślański Świt to piątkowy cykl imprez, którego żaden Warszawiak nie może przegapić. W soboty i niedziele przyjdźcie z dziećmi, bo od 11 do 16 lokal zapewnia dla nich animacje.
Gdzie? Bulwar Flotylli Wiślanej, pomiędzy Mostem Poniatowskiego, a Płytą Desantu

Wawa Design Festiwal
7 września rusza coroczny Wawa Design Festiwal, czyli warszawskie spotkania z designem. W ramach Festiwalu przez cały weekend macie okazje uczestniczyć w różnych wydarzeniach o charakterze wystaw, warsztatów i wykładów. Co dzieje się w tym roku? Między innymi warsztaty stylizacji fashion project, konsultacje z architektem wnętrz, warsztaty z renowacji mebli, rozmowy o designie i wiele, wiele innych.
Kiedy? 7-11 września
Gdzie? Soho Factory, Centrum Kreatywności, Wolf3D, Kotłownia Sztuki – The Boiler House of Art

Weekendy w ZOO Markecie
Zoo Market to miejsce spotkań, zakupów i inspiracji. W weekendy odbywają się tu Targi Rzeczy Ładnych, na których kupicie meble vintage, płyty winylowe, książki, prace młodych artystów z ASP i całe mnóstwo innych rzeczy. Poza tym obejrzycie tu film w plenerze, a w niedzielę pochillujecie przy dobrej muzyce.
Kiedy? Otwarte w weekendy
Gdzie? Al. Solidarności 55

TARG Śniadaniowy
TARG Śniadaniowy to weekendowa pozycja obowiązkowa. Co tydzień możecie tu spróbować regionalnych specjałów z całej Polski, wziąć udział w warsztatach czy po prostu poleżeć na trawie. Czas macie do końca września.
Gdzie?
Targ Śniadaniowy na Żoliborzu – Aleja Wojska Polskiego 4 – do 29 września
Targ Śniadaniowy na Mokotowie – skwer Grupy AK Granat – do 30 września

Warsaw Gallery Weekend
Warszawski festiwal sztuki współczesnej, na który zapraszają warszawskie prywatne galerie. Wszystkie wystawy zostały przygotowane specjalnie na tą okazję i prezentowane po raz pierwszy, a wiele prac przyjedzie prosto z pracowni artystów. To doskonała okazja, by poobcować ze sztuką, zapoznać się z najnowszymi dziełami uznanych artystów, odkryć nowe nazwiska czy kupić coś do własnej kolekcji.
Kiedy? 21-23 września

foto: facebook