6 października 2016 roku w Studio U22 przy Alejach Ujazdowskich odbył się już drugi wyjątkowy Wieczór z Czarną Płytą. Gościem Black Record Store był tym razem Michał Urbaniak – rozpoznawalny na całym świecie wybitny polski jazzman.

Zaproszeni goście wysłuchali w towarzystwie muzyka utworów z albumu Tutu Milesa Davisa. Urbaniak brał udział w nagraniu tej płyty, której trzydziestą rocznicę wydania świętowaliśmy podczas tego wieczoru. To właśnie w utworze Don’t Lose Your Mind można usłyszeć partie skrzypiec zagrane przez muzyka. Michał Urbaniak opowiadał o tym, jak doszło do jego współpracy z Davisem. Ze łzami w oczach wspominał pierwsze spotkanie z Milesem.

Jak się wczoraj dowiedzieliśmy, powstały trzy utwory z udziałem skrzypka, ale tylko jeden ostatecznie został zamieszczony na płycie. W przerwie muzyk opowiadał anegdoty, chętnie rozdawał autografy i uśmiechnięty pozował do zdjęć. Na stałe wpisał się w historię Studia U22, podpisując się na słynnej już ścianie. Tym samym dołączył do grona takich osobistości jak: Krzysztof Penderecki czy Jean Michel Jarre, którzy także odwiedzili Studio U22.