Wakacyjne Miasto Kobiet 2019

Można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że Wakacyjne Miasto Kobiet to impreza absolutnie niepowtarzalna. W ostatnich latach zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że w połowie lipca urokliwe i malowniczo położone Świnoujście niemal w całości zostaje przejęte przez panie. Przedstawicielki płci pięknej przez kilka dni relaksują się w specjalnie przygotowanym miasteczku i korzystają z wyjątkowych atrakcji, które zostały zaplanowane właśnie z myślą o nich.

Nie inaczej będzie także w roku 2019. Tym razem organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają w dniach 8-11 lipca i obiecują, że będzie jeszcze ciekawiej niż w ubiegłych latach! Czego mogą zatem spodziewać się goście podczas nadchodzącej edycji Wakacyjnego Miasta Kobiet? Przede wszystkim nowości kulturalnych. Pomysłodawcy festiwalu uznali bowiem, że w tej dziedzinie są w stanie zaoferować paniom jeszcze więcej niż miało to miejsce podczas minionych odsłon WMK. To właśnie dlatego tym razem w Świnoujściu mają odbyć się bardzo ciekawe wernisaże i wystawy, które pozwolą uczestniczkom jeszcze bliżej obcować ze sztuką.
W harmonogramie ramowym lipcowej imprezy znalazły się też naturalnie stałe punkty programu, bez których ciężko sobie wyobrazić ten wyjątkowy festiwal. Panie znów będą mogły zanurzyć się w świat spektakularnych metamorfoz i z pomocą wybitnych specjalistów z dziedziny urody odmienią swój wakacyjny wizerunek. Niezmiennie prowadzone będą także różnego rodzaju zajęcia, których oferta ma być w tym roku niezwykle bogata. W planach są między innymi bloki tematyczne z zakresu zdrowia, urody, kultury, sztuki czy kobiecego podejścia do biznesu i marketingu.

Nie zabraknie też tego, co z festiwalem nierozłączne, czyli obecności wielkich gwiazd. W tym roku swój udział w Wakacyjnym Mieście Kobiet potwierdzili między innymi Olga Bończyk, Iwona Pavlović, Hanna Śleszyńska, Marzena Rogalska, Katarzyna Skrzynecka, Anna Guzik, Henryk Sawka oraz Piotr Gąsowski.
Niektóre znakomitości będzie można oglądać między innymi podczas warsztatów czy słynnych już Gwiazd na kanapach, czyli długich wywiadów, w trakcie których nasi goście opowiedzą nie tylko o swoich sukcesach i karierze zawodowej, ale też o życiu prywatnym, wzlotach, upadkach oraz własnym spojrzeniu na aktualne tematy. W planach na rok 2019 nie mogło zabraknąć też Teatralnej Promenady, która dwanaście miesięcy temu zorganizowana została po raz pierwszy. Zainteresowanie nią przeszło wszelkie oczekiwania, a podczas występów, na widowni nie sposób było znaleźć choćby jednego wolnego krzesła. Organizatorzy postanowili więc wyjść temu zapotrzebowaniu naprzeciw i dlatego podczas nadchodzącej edycji uczestniczki festiwalu będą mogły podziwiać w akcji kolejne wielkie postaci polskiej sceny.

Wszystkie te działania mają służyć podstawowej idei, którą założono sobie przed pierwszą edycją Wakacyjnego Miasta Kobiet. To wydarzenie ma zagwarantować paniom wyjątkową przestrzeń i zapewnić warunki do relaksu oraz rozwoju osobistego na wielu płaszczyznach. Udział w festiwalu pozostaje oczywiście bezpłatny.