Świat instagrama oszalał na punkcie kolorowego jedzenia. Pod hasztagiem #unicornfood znajdziemy tysiące propozycji, które zachwycają kolorami. Co ciekawe, większość z nietypowych barw jedzenia jest uzyskiwana w naturalny sposób. Dziś pod lupę bierzemy unicorn noodles i pizzę w kolorze grzywy jednorożca.

Unicorn pizza to nic innego, jak genialny pomysł nowojorskiej restauracji Industry Kitchen. Ciasto pizzy jest wielokolorowe, a to, co na niej się znajduje… No cóż, powiemy tyle: kolorowe gwiazdki, pianki, wata cukrowa i wiele innych składników, które sprawiają, że potrawa jest prawdziwym hitem, a klienci pokochali ją szczerą miłością.

Co z kolei z unicorn noodles? To danie, które z łatwością zrobicie sami w domu, wypróbujcie w formie buddha bowl. Makaron ryżowy wystarczy namoczyć w wodzie po gotowanej kapuście lub burakach. Możecie również spróbować zamoczyć je w roztworze ze spiruliny. Dodajcie do tego kilka kropel soku z cytryny i otrzymacie przepiękne pastelowe odcienie, które sprawią, że jedzenie będzie wyglądać jak z bajki.

 

źródło: @doveviaggi, @naturallybell, @theindigokitchen, @plant.based.kristy, @the_sunkissed_kitchen, @theindigokitchen, @vegan.astasia.99, @industrykitchen