Fotograf z Phoenix Jesse Rieser, stworzył serię zdjęć zatytułowaną „The Retail Apocalypse: The Change Landscape of American Retail”, dokumentował porzucone sklepy detaliczne – podkreślając przejście Ameryki do konsumpcjonizmu internetowego i wpływ technologii na relacje międzyludzkie.

Seria „The Retail Apocalypse: The Change Landscape of American Retail” obejmuje zdjęcia pustych centrów handlowych, parkingów i fabryk magazynowych. Pastelowe obrazy mówią o naszej nie tak odległej przeszłości, gdzie kupowanie produktów było doświadczeniem w sklepie, naznaczonym socjalizacją i aktem przenoszenia.

Pomysł na stworzenie zdjęć powstał z faktu iż sam fotograf jest zaniepokojony własnym wkładem w problem zaawansowania technologicznego w zakresie tego, w jaki sposób kupujemy. Trafnie wyjaśniają to jego słowa: „Podobnie jak większość Amerykanów, uwielbiam szybkość, łatwość i dostępność produktów Amazon i sprzedawców internetowych. Zamawiam pastę do zębów za pomocą jednego kliknięcia i mogę uzyskać mnóstwo czasu, a to wszystko w zaciszu mojej sofy „. Jego zmartwienia są zakorzenione również w izolacji, jaką daję taka wygoda, poprzez zamknięcia sklepów, placów zabaw stajemy się niewolnikami wygody i internetu. Przez co  zatracamy poczucie wspólnoty.

źródło: jesserieser.com