Sunday is Monday :: Wernisaż na Dzień Kobiet

Wspólnym mianownikiem jest joga, jako symbol aktywności, która pomaga budować siłę ciała, umysłu i ducha. Dopełnieniem rysunków są podpisy – czasem żartobliwe, czasem podnoszące na duchu, refleksyjne. Wyruszamy na wernisaż do Na Lato, gdzie odnajdziemy prace ilustratorki Izy Kaczmarek, czyli Sunday is Monday oraz 3 innych autorek. Kilka słow o Kobietach i plakatach.

Czego chciałabyś życzyć kobietom z okazji Dnia Kobiet?
Szczerego konfrontowania się z trudnościami. Odwagi, by mówić głośno o potrzebach. Szukania wsparcia w kryzysowych chwilach. Asertywności. Dawania sobie prawa do korzystania z własnych praw. Dbania o wnętrze i duszę.

Jaką rolę odgrywają Kobiety w Twoich plakatach?
Kobiety przedstawione są pierwszoplanowo. Tło jest symboliczne, odnoszące się do codzienności albo specjalnych momentów – podróży, macierzyństwa. Wspólnym mianownikiem jest joga, jako symbol aktywności, która pomaga budować siłę ciała, umysłu i ducha. Dopełnieniem rysunków są podpisy – czasem żartobliwe, czasem podnoszące na duchu, refleksyjne. Dodam, bo ważne, że plakaty rysowała Iza Kaczmarek – Szurek dla mojej marki, czyli Sunday is Monday. Koncepcja była wspólna.

Gdybyś mogła podarować jeden swój plakat dowolnej kobiecie, który i komu być sprezentowała?
Maja Ostaszewska. Ciekawi mnie jako człowiek.

Czy w dziedzinie sztuki masz mentorkę, której prace podziwiasz?
Ostatnio kanadyjska malarka ludowa Maud Lewis. Polecam „Maudie”, film opowiadający historię jej życia, choroby, twórczości, związku.

Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?
Wytrwałości, odwagi, asertywności, szczerości i radości.

Czy zobaczymy Cie na Twoim wernisażu w Dzień Kobiet?
Będę z Wami mentalnie, ciało zostaje w Łodzi:)

Wernisaż Wiosna jest kobietą!
8 marca START: 22.00
Na Lato x Pakamera.pl
Wydarzenie: facebook.com/events

NA LATO Day & Night, Rozbrat 44a
www.na-lato.com