Styl militarny z wybiegów :: fokus na wojskową zieleń

Słysząc styl militarny od razu mamy przed oczami żołnierski mundur, co nie jest oczywiście niczym dziwnym. W tym sezonie jednak warto nieco rozszerzyć swoje horyzonty i na wojskową zieleń spojrzeć nieco inaczej. Ponieważ styl militarny to jeden z głównych trendów jesień/zima 2019-20, my podpowiadamy jak go nosić!

Militarna moda powraca co kilka sezonów. W pokazach z modą na jesień/zima 2019-20, wojskowe inspirację widzieliśmy u takich projektantów jak Prada, Isabel Marant czy Stella McCartney. Co charakteryzuje ten styl? Przede wszystkim kolorystyka! Mamy tu najróżniejsze odcienie zieleni, gdzie dominuje oczywiście khaki, nie brakuję również brązów i wzoru moro. Kroje są szerokie, a same ubrania często ozdobione są dużą ilością kieszeni. Kilka sezonów temu pojawiały się jeszcze takie elementy jak naszywki imitujące odznaczenia, jednak teraz postawiono raczej na militarny minimalizm.

Styl militarny to doskonała propozycja dla kobiet w każdym wieku. Dzięki dość spokojnej kolorystyka, która jest absolutnie jesienna, takie ubrania sprawdzą się zarówno w pracy, szkole czy po prostu na wypadzie na miasto. Wojskowe zielenie warto łączyć z beżami, czernią i bielą – stworzy to bardzo spójny look.

Nie zapominamy również o dodatkach! Akcesoria w militarnym stylu, takie jak buty, czapki czy grube paski to świetne uzupełnienie stylizacji, które możemy nosić w total looku lub osobno. Osobiście uwielbiamy militarne buty połączone z delikatną sukienką w jesienne kwiaty, daje nam to lekko nonszalancki grungowy styl – który swoją drogą również jest bardzo modny!

Szukając ubrań w militarnym stylu warto zajrzeć do… szafy brata, chłopaka, męża czy ojca! Mogą znajdować się tam bardzo ciekawe perełki. Kurtka parka czy bundeswerka, skradziona z szafy osobnika płci przeciwnej będzie nie dość, że bardzo stylowa, to i pozwoli trochę zaoszczędzić. Jednak jeśli nie masz do kogo zajrzeć polecamy sklepy z tanią odzieżą i oczywiście platformę Pakamera.pl. My wyszukaliśmy tam kilka naprawdę ciekawych propozycji – nie brakuje spódnicy moro, sukienki w pięknym kolorze wojskowej zieleni czy stylowego kombinezonu.


zdjęcia: net-a-porter.com / Pakamera.pl