Wystawa STREET STORIES Krzyśka Logińskiego to obrazy przeniesione prosto z nowojorskich murali na płótna i płyty OSB, które dodatkowo podkreślają ich uliczny charakter. Tematem przewodnim kolekcji są portrety – często czarnoskórych – kobiet. Nie można oprzeć się wręcz wrażeniu, że tak naprawdę widzimy historie mieszkanek Harlemu czy Bronxu z lat 70 ubiegłego wieku, którym kultura graffiti i streetartu towarzyszyła w życiu codziennym.

Krzysiek Logiński w swoich pracach eksperymentuje z walorem i kontrastem, dba o zróżnicowaną kolorystykę, która często może się wydawać nieoczywista. Nie skupia się przy tym na jednej technice śmiało korzystając z różnych mediów t.j. farby akrylowe, spraye, markery czy areograf.

Oprócz obrazów na wystawie będzie można znaleźć krótkie wspomnienia ulicznych historii, które dotyczą kobiet – koleżanek, sąsiadek lub zupełnie nieznajomych. Swoje STREET STORIES przedstawią jednak mężczyźni – przyjaciele twórcy, którzy tak jak on wychowali się w kulturze grafitti i hip-hop. Śmiało możecie więc wziąć z sobą zośkę, deskorolkę lub puszkę z farbą – doskonale wkleją się zarówno w klimat samej wystawy, jak i peronów Nocnego Marketu.

foto: facebook.com/Krzysiek