Picie kawy to nie tylko „uzupełnianie płynów” w organizmie. To rytuał. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, czy pory dnia w których kawa smakuje mu najlepiej. Jedni zaczynają dzień od filiżanki  espresso od razu po przebudzeniu. Inni w drodze do pracy zatrzymują się w ulubionej kafejce. Niektórzy wolą przed jedzeniem, inni po. Ile osób, tyle upodobań. Atmosfera picia kawy jest równie ważna jak same nasiona. Dlatego architekci na całym świecie prześcigają się w projektowaniu wnętrz coraz bardziej popularnych coffee shopów.

W Cape Town jest takie miejsce, o którym nie moglibyśmy nie napisać. Nazywa się Truth Coffee Shop. Miejsce stworzone przez Heldane Martin, która skojarzyła podobieństwo form elementów do parzenia kawy z futurystyką wiktoriańskich kształtów dających się odnaleźć w estetyce steampunk.

Każdy centymetr tej kawiarni wypełniają cuda od których nie można oderwać oka. Całość sprawia wrażenie bardzo skomplikowanej maszynerii niczym z wnętrza okrętu podwodnego. Rury na wierzchu, dużo metalu, bogate zdobienia. Wszędzie stoją stare Singery i stuletnie maszyny do pisania. Miejsce magiczne. Bo nie da się go chyba opisać jednym słowem inaczej. Kawa musi tam smakować w sposób wyjątkowy.