Ptactwo w domu generalnie jest zjawiskiem niepożądanym, jednak w przypadku tego uroczego ptaka można szybko zmienić zdanie. Egzotyczny i kolorowy  ożywi wnętrze i poprawi nastrój domowników.

Flaming to ptak z rodziny flamingowatych o charakterystycznej wydłużonej budowie ciała w kształcie litery s i długich, cienkich nogach. Występuje głównie na półwyspie Jukatan, Antylach i na Galapagos. Życie spędza w mokradłach, jeziorach i bagnach. Piękny różowo- fuksjowy kolor upierzenia wyróżnia go spośród innych przedstawicieli świata ptaków.

Dekoracje inspirowane flamingiem są zabawne i kolorowe. Mamy do wyboru szeroką paletę tapet z ptasim wzorem. Rozjaśnią one wnętrze oraz nadadzą mu wesoły, zadziorny charakter. Flamingi są nieco ekstrawaganckie, świetnie więc sprawdzą się w mieszkaniach bez zapędów do minimalizmu. W połączeniu ze złotymi dodatkami będą się komponować w uroczy i niezapomniany sposób.

Jeśli planujemy urządzić przyjęcie lub urodziny warto wziąć flamingowe dodatki pod uwagę. Mają wyrazisty, wesoły kolor i egzotyczne pochodzenie, czym urzekną naszych gości. Sącząc drinka ze słomki z flamingiem poczują się oni jak na rajskiej wyspie na końcu świata. Takie dodatki mają nieco plażowy charakter rodem z lat 80 – tych. W tamtym okresie  flaming często pojawiał się nadrukowany na przykład  na koszulkach. Ciekawym pomysłem na wnętrze jest naklejka na ścianie przy której stoją wysokie kwiaty doniczkowe. Urok tego połączenia polega na tym, że w takim układzie flaming wygląda jakby znajdował się wśród mokradeł – w swoim naturalnym środowisku. To motyw świeży i lekki, idealny zarówno do pokoju dziecięcego jak i ozdobienia salonu.

 

Źródło: pinterest