Sobota Równości w Lunaparku nad Wisłą!

Parada Równości w 2020 roku nie może się odbyć w obecnych warunkach. To nie oznacza jednak, że społeczność LGBTQ+ nie będzie miała okazji do wspólnej celebracji miłości, tolerancji, różnorodności i równości.  Chcemy spotkać się wszyscy razem w ramach święta, które będzie łączyło elementy kulturalne, społeczne, rekreacyjne, a także rodzinne. To właśnie Sobota Równości!

Już w najbliższą sobotę warszawskie miasteczko kulturalno-rozrywkowe Lunapark oraz portal Poptown.eu organizują Sobotę Równości. Wydarzenie wspierają takie organizacje jak: Kampania Przeciw Homofobii, Parada Równości, Dziewuchy Dziewuchom, Społeczna Inicjatywa Narkopolityki – SIN, Replika oraz Grupa Stonewall.

W planach podczas Soboty Równości m.in: spotkania z twórcami kultury związanymi ze społecznością LGBTQ+, pokazy filmów (m.in.: “Nie jestem twoim murzynem” oraz “Polish Drag Queen Project”), panele dyskusyjne (prowadzone przez Dziewuchy Dziewuchom), rozmowy z ekspertkami i ekspertami (“Nagonka na społeczność LGBTQ+”, “Aktywizm w internecie: jak walczyć o swoje i sprytnie korzystać z sieci?”, “Euforia czy ucieczka przed stresem? Narko skrypty w społeczności LGBTQ+”), warsztaty vogueingowe, gry i zabawy (bingo, quiz wiedzy o kulturze Drag Queen), dj sety połączone z występami Drag Queen, speed-dating, zajęcia sportowe (joga, boks, muay thai) oraz stoiska ze street-foodem (w tym specjalne tęczowe pancakes oraz ciastka). 

Lunapark przekaże 2% dochodu ze wszystkich barów na terenie tego dnia na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii. Natomiast cały dochód ze sprzedaży specjalnego tęczowego koktajlu, sprzedawanego w barze Karuzela zostanie przekazany na rzecz Parady Równości. Na miejscu spotkać będziecie mogli również fundacje i organizacje wspierające LGBTQ+, które przygotowały pakiet informacji, warsztatów i zabaw. 

Jak zapewnić bezpieczeństwo Gościom w obecnych czasach? Jak mówią organizatorzy: “Dostosowujemy się do nowej rzeczywistości i spotykamy w zgodzie z obecnymi restrykcjami dotyczącymi bezpieczeństwa. Cały teren Lunaparku został dostosowany do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Zadbaliśmy o to, aby przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa: stoliki, leżaki oraz strefy odpoczynku są rozmieszczone w bezpiecznej odległości, powierzchnie wspólne są stale dezynfekowane, co krok znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, a pracownicy zostali przeszkoleni, aby działać zgodnie z obecnymi wytycznymi sanitarnymi. Teren Lunaparku to blisko 5 tys. metrów kwadratowych, odwiedzający nas Goście mogą więc spokojnie spędzać czas, przy zachowaniu własnej bezpiecznej przestrzeni.”

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich! Widzimy się w Lunaparku – plenerowym miasteczku nad Wisłą z rozległym terenem zielonym i mnóstwem leżaków oraz stref do chillowania! Wstęp na teren i wszystkie wydarzenia jest bezpłatny! Liczba miejsc na wydarzenia towarzyszące Sobocie Równości jest ograniczona. Lunapark otwiera się już o godzinie 12:00, zapraszamy!

Sobota, 20 czerwca: 12:00 – 2:00 

Wał Miedzeszyński 407 

(w stronę Mostu Poniatowskiego, tuż obok basenów) 

Dołącz do wydarzenia TUTAJ