Warszawski klub Smolna to nie tylko doskonałe muzyczne spotkania. Klub jest otwarta na różne gatunki sztuki, dlatego właśnie rusza „Smolne Kino” – cykl spotkań z twórcami filmów i projekcje ich dzieł.

Podczas pierwszej edycji będzie można obejrzeć film „Królewicz Olch” w reżyserii Kuby Czekaja, a w roli gościa pojawi się grający główną rolę aktor – Stanisław Cywka. Odpowie on na pytania gości i opowie o pracy na planie. Całość poprowadzi zaś Marcin Radomski – dziennikarz i krytyk filmowy.

Film „Królewicz Olch” otworzył 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. To drugie po „Baby Bump” dzieło reżysera i scenarzysty Kuby Czekaja, które spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków – także dzięki brawurowo zagranej głównej roli przez aktora Stanisława Cywki. To rola w „Królewiczu Olch” przyniosła mu miano jednego z najlepszych debiutów ostatnich lat. W ostatnim roku zagrał również rolę w filmie „Powrót” Magdaleny Łazarkiewicz oraz w szwedzkim „Strawberry Days” Wiktora Ericcsona.

Prowadzący spotkanie Marcin Radomski studiował m.in Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie i dziennikarstwo filmowe w Collegium Civitas. Robi wywiady, pisze o polskim i zagranicznym kinie czy publikuje w „Kinie”, „Dzienniku. Gazecie Prawnej”, „Magazynie Filmowym” i Gazeta.pl. Relacjonuje zagraniczne festiwale filmowe – m.in. Berlinale oraz Cannes. Marcin Radomski pracował jako redaktor oraz wydawca w TVP Kultura i TVP 2, zaś obecnie współpracuje z wieloma festiwalami filmowymi – Festiwalem Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja czy Warszawskim Festiwalem Filmowym. Od kilku lat jest koordynatorem programowym CINEMAFORUM w Warszawie.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się 17 stycznia o godz. 19:00!

Wydarzenie: www.facebook.com/events/319711855190779/