Riverlights. Festiwal Końca Lata na Wiśle 3 października!

Rozpoczęła się astronomiczna jesień. Ale lato nad Wisłą trwa dopóki świeci słońce. Pożegnanie lata nastąpi w sobotę 3 października paradą łodzi i małych statków połączoną z iluminacją świetlną. Zapraszamy na Festiwal Końca Lata na Wiśle!

RIVERLIGHTS. FESTIWAL KOŃCA LATA NA WIŚLE to wydarzenie rozgrywające się na Wiśle, na odcinku między Portem Czerniakowskim a Bulwarem im. Pattona.

Punktem kulminacyjnym będzie wieczorna parada łodzi na Wiśle połączona z iluminacjami świetlnymi oraz muzyką. Przemieszczające się po rzece pulsujące światła stworzą niezwykły spektakl, który będzie można obserwować z bulwarów, przystani i nadwiślańskich klubokawiarni.

Ze względu na fakt, że nie ma możliwości żeglugi nocnej w Warszawie i nie otrzymaliśmy zgody Urzędu Żeglugi Śródlądowej na wydarzenie na wodzie po zachodzie słońca, organizujemy je tuż przed zachodem słońca.

Parada jest otwarta dla publiczności – czyli można także aktywnie wziąć w niej udział. Liczba miejsc ograniczona – zabieramy 70 osób.

– W tym roku nie odbywa się Święto Wisły, wyszliśmy więc z inicjatywą organizacji bardziej kameralnego wydarzenia, które jednak pozwoli spotkać się w większym gronie na rzece i przyciągnąć nad nią mieszkańców. To wydarzenie powinno odbywać się po zmierzchu, niestety w Warszawie wciąż nie ma możliwości żeglugi nocnej, wierzymy jednak że nawet przed zachodem słońca uda nam się osiągnąć pożądany efekt – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!, armator iBarki.

Start Parady nastąpi na wysokości Cypla Czerniakowskiego/Płyty Desantu/Plaży Saskiej o godz. 17.20, o godz. 17.50 paradę będzie można obserwować z bulwaru im. Pattona, a o godz. 18.20 nastąpi koniec i powrót do Portu Czerniakowskiego.

O oprawę muzyczną zadbają Sincz, Mesbrutah i Mia Twin.

Wydarzenia towarzyszące będą rozgrywały się w nadwiślańskich klubokawiarniach. Wydarzenia towarzyszące startują o godz. 19:00

Niedźwiedź w lesie_ Miejsce _ Port Czerniakowski
Balet kapitański _ Miami Wars _ Cypel Czerniakowski
Zatrzęś gruntem _ Grunt i woda _ Bulwar Flotylli Wiślanej
Riverlights Music _ Przystań Nowa Fala _ Bulwar im. Pattona