Jakie seriale obyczajowe warto zobaczyć?

Seriale obyczajowe to bardzo pojemna kategoria, w skład której wchodzą zarówno produkcje kostiumowe, jak i te opowiadające o relacjach międzyludzkich we współczesnym świecie, a także o utraconej miłości lub wyjątkowej karierze. Przedstawiamy trzy intrygujące seriale obyczajowe.

„Małe Kobietki” – wyjątkowy serial kostiumowy

Bardzo ciekawym serialem obyczajowym dla kobiet (i nie tylko!) są „Małe Kobietki” z 2017 roku. Nie tak dawno w kinach pojawił się film o tym samym tytule, który zdobył wiele nagród. Serial to świetna okazja do ponownego zajrzenia do rodziny Marchów i sprawdzenia, co dzieje się u głównych bohaterek. Produkcja przedstawia wydarzenia w sposób liniowy (od lat nastoletnich aż po dorosłość), a więc inaczej niż w filmie z 2019 roku. Jednocześnie w serialu pojawiły się dodatkowe wątki i ciekawe elementy, na które zabrakło miejsca w dotychczas powstałych produkcjach filmowych. „Małe Kobietki” to serial oparty na powieści Louisy May Alcott o tym samym tytule. Produkcja przedstawia losy czterech sióstr: Meg, Jo, Amy i Beth oraz ich sąsiada Lauriego, dorastających w czasie wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Produkcja jest zupełnie inna niż historyczne polskie seriale obyczajowe, ponieważ włożono tu sporo czasu, energii i funduszy w kostiumy oraz scenografię.

„Mrs. America” – produkcja o emancypacji kobiet

Phyllis Schlafly to konserwatystka, która sprzeciwiała się ruchowi Equal Rights, dążącemu do równouprawnienia kobiet i mężczyzn. To właśnie Phyllis zatrzymała poprawkę do konstytucji i przez pewien czas uniemożliwiała prawdziwą emancypację kobiet. „Mrs. America” to produkcja przedstawiająca historię zarówno Phyllis, jak i feministek. Serial prezentuje więc różnorodne poglądy oraz dwa zupełnie różne sposoby patrzenia na świat. Warto zaznaczyć, że postać Phyllis nie jest krytykowana w sposób jednoznaczny, ponieważ twórcy wskazują także na jej racje. Dzięki temu powstał niezwykle złożony serial, który prezentuje Amerykę w latach siedemdziesiątych i walkę kobiet o równe prawa.

„Perry Mason” – detektywistyczny serial

Perry Mason to prywatny detektyw, który z trudem wiąże koniec z końcem. W 1931 roku mężczyzna zostaje zatrudniony w biurze adwokata E. B. Jonathana i ma rozwiązać brutalną sprawę porwania małego chłopca. Serial „Perry Mason” w pierwszym sezonie przedstawia początki kariery zawodowej słynnego detektywa, który rozwiązał wiele różnorodnych spraw. Produkcja została oparta na serii kryminałów Stanleya Gardnera. W kolejnych odcinkach serialu poznajemy bohaterów dobrze znanych z książek – Paula Drake’a oraz sekretarkę Dellę Street. Serial „Perry Mason” to dobrze zrealizowana produkcja, która już od pierwszego odcinka wciąga widza w świat tajemnic i trudnych spraw, które ma rozwikłać słynny detektyw.