Retro, wygoda i funkcjonalność :: mieszkanie na Bemowie

Wygoda i funkcjonalność z nutą retro? Jak najbardziej jest to możliwe! Nowa realizacja studia architektury wnętrz Decoroom, która powstała na warszawskim Bemowie pokazuję, że takie połączenie jest jak najbardziej możliwe.

Porządek, ład i wyciszenie z nutą retro to określenia, które doskonale oddają charakter mieszkania znajdującego się na warszawskim Bemowie. Wnętrze jest dziełem architektów z pracowni Decoroom, którzy w projekcie uwzględnili potrzebę uproszczenia przestrzeni i rozwiązania, które inwestorzy upodobali sobie z myślą o swoim wymarzonym miejscu. Rezultatem tego jest nowoczesne mieszkanie, które przeplata w sobie nuty retro, trochę minimalizmu, a przy tym jest funkcjonalne i komfortowe.

Ważnym elementem realizacji była kuchnia. Mieszkańcom zależało na przestrzeni, która będzie nie tylko funkcjonalna ale i widowiskowa. Zgodnie z oczekiwaniami, Katarzyna Fotek, architekt odpowiedzialna za projekt zabudowy meblowej w całym mieszkaniu oraz kuchni, zrealizowała projekt zgodnie z głównymi założeniami tworząc ascetyczną, a jednocześnie praktyczną przestrzeń dla miłośników gotowania i przechowywania. Kuchnię utrzymano w klasycznym kontraście – zabieg połączenia gładkich białych frontów i czarnego blatu sprawia, że ta strefa nabiera charakteru i nie przytłacza reszty mieszkania.

Kolejnym pomieszczeniem, któremu poświęcono dużo uwagi jest sypiania. Stworzono pokój, który daje nie tylko zdrowy sen, ale też w pełni można się w zrelaksować. Niekwestionowaną „bohaterką” tej przestrzeni jest ozdobna tapetę za łóżkiem, która w jednej chwili przenosi nas na łono kojącej natury. Utrzymany w niebieskościach i zieleni motyw drzew idealnie komponuje się z żółtymi i musztardowymi poduszkami oraz pledem w kolorze ciepłego brązu, który zachęca do otulenia się i odpoczynku. Ciekawym elementem w sypialni są także metalowe drzwi z przeszkleniami, za którymi „ukryto” mały gabinet do pracy wstępnie przeznaczony na garderobę.

W tym Bemowskim mieszkaniu z nutą retro znajdziemy dwie łazienki. W obydwu dostrzeżemy kilka podobieństw, choć różni je przeznaczenie projektu. Lustra zamontowane na całej ścianie za umywalką i dekoracyjność sprowadzona do dyskretnych elementów, jak np. ozdobne płytki Aparici Carpet na podłodze, to elementy wspólne budujące spójny klimat. Łazienka z wanną to strefa dla dzieci, ale jednocześnie będzie pełnić funkcję łazienki gościnnej, stąd architekci celowo unikali oczywistych dziecięcych motywów. Druga łazienka to zdecydowanie „strefa rodziców”, gdzie króluje funkcjonalność.

Ciekawymi wnętrzami, które wyróżniają się na tle pozostałych, choć pozostają spójne z całością, są dwa niestandardowo wyposażone pokoje dziecięce. Jedno z pomieszczeń jest sypialnią, w której na jednej ze ścian króluje urocza tapeta z bajkowym motywem, a drugie przeznaczono na miejsce do zabawy. W ten sprytny sposób bawialnia pozwala ujarzmić bałagan ułatwiając zachowanie porządku tam, gdzie najmłodsi mają się wyciszyć i spać. Projekt pomyślano tak, by później z łatwością można było przearanżować oba pokoje na oddzielne sypialnie.

zdjęcia: Decoroom