Ratujmy Zwierzęta – książka dla dzieci, która uczy i zachwyca – recenzja

Ratujmy Zwierzęta to wspaniała książka dla najmłodszych i nieco starszych, która za pomocą przepięknych ilustracji przeniesie nas w podróż po wszystkich kontynentach w poszukiwaniu zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Zanieczyszczenie naszej planety, ogromna ilość plastiku oraz szkodliwych substancji wpływa na nasze życie, ale również na życie roślin i zwierząt. Co najgorsze coraz więcej gatunków jest zagrożonych wyginięciem. Książka Ratujmy Zwierzęta to apel do nas – ludzi – abyśmy zaczęli dbać o to co mamy najcenniejsze – o faunę i florę Ziemi.

Autorka książki Jess French odwiedziła najbardziej odległe zakątki świata i jak sama mówi, to co zobaczyła było przerażające. Wspaniałe gatunki zwierząt mogą wkrótce zniknąć z powodu zanieczyszczeń, globalnego ocieplenia jak i działań człowieka np. wycinki lasów.

Ratujmy Zwierzęta to wspaniały przewodnik po całym świecie zagrożonych gatunków zwierząt. Poza wspaniałymi ilustracjami, mamy również informację o występowaniu oraz przyczynie zagrożenia. Niestety w wielu przypadkach status jest KRYTYCZNY, co oznacza, że wyginięcie tego gatunku jest niemalże pewne. Przerażające prawda? Orangutan, lampart amurski, tygrys, diabeł tasmański, przepiękne koralowce, morświn kalifornijski, niedźwiedź polarny to tylko niektóre zwierzęta, których czas jest policzony.

Ratujmy Zwierzęta

Książka Ratujmy Zwierzęta

Autorki książki, prosi nas – czytelników, jak również cały gatunek ludzki, aby zaczął myśleć o roślinach i zwierzętach, gdyż bez nich i my wyginiemy.

Chcesz pomóc i wesprzeć akcję ochrony zwierząt wejdź na stronę: www.iucnredlist.org.

Jak można pomóc? Sposób jest bardzo prosty:

  1. Zamiast jeździć samochodem – krótkie dystanse możesz przemierzać rowerem lub pieszo. Ograniczysz emisję gazów, która przyczynia się do globalnego ocieplenia.
  2. Nie kupuj żywności w plastikowych opakowaniach, segreguj śmieci!
  3. Staraj się kupować produkty stworzone w sposób zrównoważony, w dbałości o środowisko naturalne.

Kilka kroków i możesz wesprzeć naszą planetę! Działajmy!