Edmund Hillary i Tenzing Norgay EVEREST – niesamowita historia

„Edmund Hillary i Tenzing Norgay EVEREST – niesamowita historia” – to książka zarówno dla młodszych jak i nieco starszych

„Był 29 maja 1953 roku. Na Evereście świeciło słońce i wiał łagodny wiatr. Po raz pierwszy w historii dwaj odważni, zdeterminowani mężczyźni stanęli na Dachu Świata”.

Edmund Hillary i Tenzing Norgay pokazali, że determinacja i walka o swoje marzenia jest silniejsza niż opinia innych. Jako pierwsi weszli na szczyt Mont Everest i utarli nosa niedowiarkom.

„ O 11.30 rano 29 maja 1953 roku pszczelarz i były poganiacz jaków zrobili ostatnie kilka kroków na śnieznej okrywie szczytu” – tak zaczyna się ta wspaniała historia.

Książka w przepiękny sposób pokazuje życie dwojga śmiałków Edmunda i Tenzinga – od czasów narodzin, poprzez okres dorastania, marzenia o wspinaczce, aż po zdobycie szczytu. Pomiędzy historiami bohaterów, przedstawiona jest również opowieść o wcześniejszych spedycjach próbujących zdobyć Mont Everest. Nie można jednak pominąć faktu, że to dzięki nim wiedza na temat wspinaczki wysokogórskiej poszła o krok milowy do przodu.

Wspaniała historia wspinaczki w wyczerpujący sposób odpowiada na pytanie –  Jak przetrwać w Himalajach?

Dzięki historii bohaterów dowiadujemy się, jaki sztab ludzi stał za tym ogromnym sukcesem, jak wiele osób przyczyniło się do tego ze wyprawa mogła się odbyć i zakończyła się zdobyciem szczytu.

Książka „Edmund Hillary i Tenzing Norgay EVEREST – niesamowita historia”- to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również zbiór pięknych ilustracji.

Wspaniała opowieść dla dzieci i rodziców, pokazująca jak można dokonywać wielkich rzeczy dzięki determinacji i wierze w swoje możliwości.

Książka do kupienia na stronie Grupy Wydawniczej FOKSAL

Przeczytaj również; https://www.example.pl/everest-z-pamietnika-himalaisty-299658.htm