Punk’s Not Dead – punkowa moda wciąż żywa

Krata, skóra, ciężkie buty i biżuteria z motywem religijnym – mówiąc krótko PUNK’S NOT DEAD! Buntownicza moda ponownie wchodzi na wybiegi i podbija je szturmem. Jakie elementy powinny znaleźć się w punkowej szafie? Podpowiadamy!

Punkowa subkultura od momentu swoich narodzin w latach 70. XX wieku jest inspiracją dla wielu projektantów. Zarówno pod względem stylu ubioru, jak i samej ideologi, która protestuję przeciwko dyskryminacji czy nierówności. Jedną z pierwszych projektantek, która wprowadziła na wybiegi punk, jest Vivienne Westwood. Styl ten stał się wręcz jej znakiem firmowym, a sama osoba projektantki jest wręcz symbolem mody punk.

Co wyróżnia punkową modę? Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów na pewno są fryzury – irokezy, porwane spodnie oraz śmiałe łączenie różnych wzorów i kolorów. Często można zobaczyć również koszulki z zespołami oraz wszechobecną, ciężką biżuterię. Oczywiście w przeciągu lat, punkowy styl w ułagodzonej wersji przeszedł do mody codziennej, duży wpływ miały na to duże domy mody, które upodobały sobie „podkradanie” ulicznej mody. Jednak po wielu latach ugrzecznienia, buntownicza moda powraca w swojej pierwotnej stylistyce, krzycząc hasło Punk’s Not Dead!

Dzisiejsza moda w haśle Punk’s Not Dead łączy w sobie stare i nowe. Warto więc przeszperać kilka okolicznych lumpeksów w poszukiwaniu znoszonych skórzanych kurtek czy poszarpanych jeansów. Skoro stare już mamy, to czas na nowe. Tutaj z pomocą przychodzą nam styliści i trendhunterzy z platformy Pakamera.pl, na której znajdziemy specjalną selekcje, właśnie z modą w klimacie punk. Wśród rzeczy, które proponuje serwis znajdziemy naszywki z hasłem, modne sukienki w kratę czy ciężkie buty z vegańskiej skóry. Punkowy look warto uzupełnić nowoczesnymi okularami – absolutnie pokochaliśmy model Asuku All Black od marki Meller, oraz srebrną biżuterią, trochę w mrocznym klimacie.

Wszystkie prezentowane rzeczy pochodzą z platformy Pakamera.pl, by je kupić wystarczy przejść tutaj! Jeśli szukasz więcej modowych inspiracji, koniecznie zajrzyj do naszej zakładki MODA! Odnajdziesz tam mnóstwo tekstów odnośnie najnowszych trendów i tego co warto nosić.