Przyszedł maj! A wraz z nim gorące premiery filmowe. Jak co miesiąc podpowiadamy na co warto wybrać się do kina. Oto premiery filmowe w maju, których nie możesz przegapić.

W kwietniu zdecydowanym hitem był film Avengers: Infinity War. Zmagania superbohaterów z wszechmocnym Thanosem przyciągnęły (i nadal przyciągają) do kin miliony widzów na całym świecie. W tym miesiącu jest też kilka filmów, które z pewnością spotkają się z podobnym zainteresowaniem.

Nasz maraton zaczynamy od filmu Strażnicy cnoty (Blockers). Jest to lekka komedia, opowiadające o nadopiekuńczych rodzicach, którzy śledzą swoje córki, by te nie straciły cnoty podczas balu maturalnego. Idealna propozycja na majówkę! W piątek 11 maja w kinach zobaczymy dwa nieco mocniejsze filmy. Pierwszy to thriller psychologiczny Prawdziwa historia (D’après une histoire vraie) w reżyserii Romana Polańskiego. Jest to opowieść o pisarce, która przeżywa twórczy kryzys. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się kobieta, z którą się zaprzyjaźnia. Z pozoru zwykła znajomość, zamienia się w dziwną toksyczną relację. W rolach głównych zobaczymy Eve Green i Emmanuelle Seigner. Druga propozycja to komiedio-dramat Tully. To historia trzydziestoparoletniej matki, która powoli zaczyna tracić w siebie wiarę. W chwytającym za serce filmie zobaczymy genialną Charlize Theron.

Premiery filmowe w maju bogate są również w filmy o bohaterach! W tym miesiącu do kin trafi bowiem druga część Deadpool (premiera 18 maja) oraz Han Solo: Gwiezdne Wojny – Historie (premiera 25 maja)Oba łączą w sobie sporą dawkę poczucia humoru i zawrotnej akcji. Nudy na pewno nie będzie!

Nasze zestawienie zaczęliśmy komedią i również nią kończymy. Film Pozycja obowiązkowa (Book Club) to pozycja obowiązkowa każdego fana takich aktorek jak Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen i Mary Steenburgen. Jest to opowieść o czterech przyjaciółkach, które niejedno w życiu widziały i niejednego już doświoadczyły. Jednak gdy w swoim książkowym klubie odkrywają „Pięćdziesiąt twarzy Greya” ich życie ulega małej zmianie. Idealne zakończenie miesiąca!

źródło: filmweb.pl