Praga-Południe z nowymi szyldami :: Traffic Design znów w akcji!

Stołeczne miasto we współpracy ze Stowarzyszeniem Traffic Design po raz kolejny odmłodziło stołeczne szyldy. Tym razem padło na dzielnice Praga-Południe. Efekt jest oszałamiający!

Projekt: Jakub Hakobo Stępień
1 / 9

To już druga edycja przemiany szyldów rzemieślników przeprowadzona na zlecenie m.st. Warszawy. Tym razem rewitalizacja miała miejsce na dzielnicy Praga-Południe. Te transformację, to doskonały przykład tego, jak dobra reklama wzbogaca wygląd przestrzeni publicznej.

Atrakcyjne, odnowione szyldy pojawiły się między innymi przy takich ulicach jak: Siennicka, Skaryszewska czy Grochowska i Kobielska. Poprawiają one nie tylko estetykę przestrzeni tego regionu Grochowa i Kamionka, promują one również dobry polski design, z którego powinniśmy być bardzo dumni. Do współpracy ponownie zaproszono czołowych rodzimych projektantów, w tym również warszawskich, m.in. Pawła Ryżko, UVMW, Martę „Martiszu” Ludwiszewską i Zespół Wespół.

W tegorocznej edycji dziesięć nowych szyldów otrzymały małe lokalne zakłady rzemieślnicze m.in. funkcjonujący niemal 80 lat zakład krawiecki, serwis rowerowy oraz punkt naprawy parasoli.

Bardzo cieszymy się z powrotu do Warszawy. Przy okazji projektu powstał również krótki dokument prezentujący rzemieślników odnawianych zakładów przy pracy. Liczymy, że nowe szyldy spodobają się właścicielom, mieszkańcom i klientom. – Monika Domańska, Stowarzyszenie Traffic Design

Poprzednia edycja, która odbyła się na Pradze-Północ, (w ramach której przemianę przeszło 10 szyldów należących do lokalnych rzemieślników) otrzymała wyróżnienie Innovation in Design Award, a praskie szyldy znalazły się wśród najciekawszych identyfikacji wizualnych z całego świata.

W sobotę 16 marca o godzinie 16.00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się debata poświęcona nowym szyldom z udziałem projektantów i rzemieślników. A w niedzielę, 17 marca o godzinie 12.00 w ramach wernisażu projektu zapraszamy na spacer. Zbiórka przy z ulicy Siennickiej 23, gdzie pojawił się nowy szyld „Kalinka” autorstwa Pawła Ryżko.

zdjęcia: materiały prasowe Traffic Design