W dniach 11-15 września 2012r w Bielsku-Białej odbędzie się festiwal kultury alternatywnej ‘POZOR! Multi Art Experience’.  Z dumą patronujemy wydarzeniu:)

Program festiwalu obejmuje cztery niezależne strefy: Music, Fashion, Art i Extreme.  W przeciągu pięciu dni odbędzie się kilkadziesiąt koncertów muzycznych i warsztatów z różnych dziedzin sztuki, liczne wykłady, wystawy, projekcje filmowe, targi mody oraz design, a także sportowe jam’y.

Festiwal odbędzie się w dwupoziomowym, post-industrialnym klubie BackStage, usytuowanym w ścisłym centrum Bielska-Białej. Lokalizacja festiwalu to jednak nie tylko lokal ale i ogromny teren fabryczny, który zostanie specjalnie zaaranżowany na potrzeby wydarzenia.

POZOR! ART to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do bliskiego zetknięcia się ze sztuką współczesną. Ponad 650m2 powierzchni zostanie oddane twórcom młodego pokolenia, którzy wypełnią ją interaktywnymi instalacjami wizualnymi, wystawami fotografii, pokazami filmowymi czy działaniami z zakresu szeroko rozumianego street artu. Strefa uruchomiona zostanie w dniach od 11 do 13 września, będzie dawała możliwość aktywnego uczestnictwa gości festiwalu w procesach twórczych poprzez szereg warsztatów, debat, wykładów czy inspirujących spotkań organizowanych przy współpracy stowarzyszeń oraz przedstawicieli trzeciego sektora z całego kraju.

POZOR! FASHION to spotkanie z miejską, niezależną modą. Strefa zostanie uruchomiona w dniach od 14 do 15 września i będzie oferowała m.in. dwudniowy showroom. Będzie można w niej znaleźć sklepy z odzieżą, rękodziełem oraz wzornictwem młodych, zdolnych, a przede wszystkim, wiodących projektantów oraz brandów odzieżowych. Program będzie wzbogacony o ciekawe warsztaty i debaty pod kuratelą znanych osobistości ze świata mody.

POZOR! EXTREME to dodatkowa strefa, która na dobre wpisała się w program festiwalu. Zainstalowana na pofabrycznym placu o powierzchni 2500m2, usytuowanym przed budynkiem klubu, będzie oferować m.in. całodniowy jam bmx’owy i skateboardowy na jedynej w Polsce skoczni typu FlyBag, a także profesjonalny tor do zdobywającego coraz większą popularność skimboardu.

POZOR! MUSIC, czyli najważniejsza strefa festiwalu, to trzy niezależne sceny muzyczne prezentujące najświeższe trendy w muzyce eksperymentalnej jak i szeroko pojętej elektronice. Podczas wszystkich pięciu dni wystąpi na nich wielu uznanych polskich i zagranicznych producentów, a także ciekawe alternatywne zespoły. Nie zabraknie również zróżnicowanej oprawy wizualnej w formie pokazów wideo oraz mappingu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy zagraniczni headlinerzy wystąpią po raz pierwszy w Polsce!

CAŁKOWITY LINEUP FESTIWALU PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

15/09
CHRISTIAN BURKHARDT — live!  [Oslo Rec. / Cocoon] Germany
ANDRE CROM  [OFF Rec.] Germany
— POL_ON  [Pets Rec.]
— VIADRINA  [Your Mama’s Friend]
— KUBA SOJKA — live!  [Matrix Rec. / Mathematics Rec.]
— SUPRA1  [Pets Rec. / Trouble & Bass]
— HATTI VATTI — live!  [Mindset Rec.]
— MARCIN KRUPA  [Ponton Music]
— MIKO CZAJKOWSKI  [Sfinks700]
— PODAJ KABEL  [Loony W / Sly Clown / Deaf P / Kartal]
— POOSH-KEEN  [Broken Funk Theory]
— PRYZMAT  [Maison Noire]
— MIÓD  [Wroclove]
— MAL  [Żużużi]
— JOHN LEON  [Tsyk’a / Inq]
— LA WASTED  [Bass Kitchen]
— DAVID BARTODZIEJSKI  [Newbie]
— VJ JAGO  [Radio Czwórka]
+
— KLAUDIA SZAFRAŃSKA — live show!  [X-Factor]

14/09
FRENCH FRIES  [ClekClekBoom / Dirtybird] France
BONDAX  [Just Us Rec.] UK
— KIXNARE  [U Know Me Rec.]
— GOOD PAUL — live!  [U Know Me Rec.]
— EBOLA APE — live performance show!
— TOM ENCORE  [Rottun Rec.]
— CHINO — live!  [Radar Crew / Electronic Zoo]
— ZEPPY ZEP  [Top Billin Rec.]
— INDECORUM  [Niemodnie]
— PATRYK NIEDZIELA — live!  [Independent]
— KEPA YEW  [Prima-Materia / Radiofonia]
— HRABIA+  [Tyd]
— NONE  [3Unltd]
— BAN  [Loud & Cler]
— VJ JAGO  [Radio Czwórka]

13/09
— SHINY BEATS — live performance show!

12/09
—SLUTOCASTERS — live performance show!

11/09
— SID-LIKE SEDITION — live performance show!
Jednocześnie informujemy, że do sprzedaży trafiły bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe na to wydarzenie. Dostępne są za pośrednictwem serwisu TicketPro i Muno.pl, a także bezpośrednio na stronie festiwalowej www.pozorfestival.pl. Z uwagi na pojemność klubu ilość karnetów jest mocno ograniczona!

I PULA – od 02.08 do 20.08

Bilet jednodniowy – 29.00 PLN (200 sztuk na każdy dzień)
Karnet dwudniowy – 49.00 PLN (200 sztuk)

II PULA – od 21.08 do 10.09

Bilet jednodniowy – 39.00 PLN (200 sztuk na każdy dzień)
Karnet dwudniowy – 59.00 PLN (200 sztuk)

Bilety sprzedawane są tylko na dni 14 i 15 września, ponieważ program festiwalu przewidziany na dni 11, 12 i 13 września jest bezpłatny. Przypominamy również , że rezerwacji i kupna biletu mogą dokonywać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Wszystkich uczestników zapraszamy również do rezerwacji pokoi hotelowych w Hotelu Orbis Magura Bielsko-Biała, który jest oficjalnym partnerem festiwalu. Z uwagi na duże zainteresowanie festiwalem, hotel przygotował atrakcyjną ofertę specjalną na hasło „Festiwal Pozor’’. Hotel Orbis jest również miejscem w którego zmodernizowanych i kompleksowych wnętrzach gościć będzie wszystkie gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu.