Artysta opowiada o mieście swoich marzeń, to magiczne zestawienie wyimaginowanego miasta połączonego z wczoraj i dziś. Zapraszamy do nostalgicznej Warszawy ujętej przez kolorowe akwarele Tytusa Brzozowskiego.

Tytus Brzozowski to architekt oraz młody artysta, który w swojej twórczości wykorzystuje elementy z przeszłości oraz teraźniejszości. Akwarelista odtwarza XIX wieczną urokliwą Warszawę. W obrazach odnajdujemy znane nam uliczki, eleganckie kamienice oraz wyrastające nowoczesne wieżowce. Powstałe budynki spoczywają na gigantycznych surrealistycznych szczudłach, tworząc wolną przestrzeń dla pieszych. Jest tylko jedno pytanie: Jak dostać się do środka?

Sam autor wspomina: W swoich pracach opowiadam o mieście marzeń inspirując się historią i współczesnością Warszawy. Poszukuję miejsc wielkomiejskich i spektakularnych z wysokimi, zdobnymi kamienicami, potężnymi świątyniami. Bardzo ważne jest dla mnie miejskie życie, gwar, dziesiątki postaci zmierzające w swoich kierunkach, mających własne plany i cele. Za pomocą poukrywanych surrealistycznych elementów staram się podkreślić atmosferę miejsca, w którym bardzo dużo się dzieje, a czasem nie do końca wiadomo o co chodzi.

Źródło: www.t-b.pl