Corocznie w Wielkiej Brytanii organizowany jest konkurs na Fotografa Roku w kategorii Fotografia Podwodna. Reprezentanci ponad 50 krajów wzięli udział w konkursie, przedstawiając piękno i tajemnice podwodnego świata. Zwycięzcą ostatniej edycji konkursu został Davide Lopresti z Włoch za przepiękne zdjęcie konika morskiego.

Trudno jest znaleźć bardziej hipnotyzujące obrazy niż te, które pochodzą z głębin mórz i oceanów. Kraina podwodnych zwierząt jest jedną z najbardziej tajemniczych, jakie istnieją. Nie widzimy ich na co dzień, nie są to stworzenia, które z łatwością możemy obserwować w naturalnym środowisku. Tym bardziej ogromne wrażenie robią zdjęcia z konkursu Underwater Photographer of the Year. Zachwycają nie tylko techniką i przedstawionymi na nich kadrami. Te fotografie to niezwykła podróż w magiczną krainę, która ciągle ma przed nami wiele tajemnic.

Lista zwycięzców: Davide Lopresti, Pier Mane, Rui Guerra, George Stoyle, Greg Lecoeur, Sara Bowring, Alejandro Preto, Trevor Rees, Mike Korostelev.

 

źródło: underwaterphotographeroftheyear.com