Płyn antybakteryjny – jak zrobić go w domu?

W momencie, w którym półki sklepowe z produktami dezynfekującymi świecą pustkami, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie przygotować płyn antybakteryjny. Przyda Ci się kultowy żel aloesowy Holika Holika i spirytus. Podajemy przepis DIY na skuteczny płyn do dezynfekcji rąk.

płyn antybakteryjny

Epidemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że ze sklepów, drogerii i aptek w zawrotnym tempie zniknęły produkty antybakteryjne. Ogromne zapotrzebowanie na tego typu preparaty sprawiło również, że ceny płynów dezynfekujących dostępnych na aukcjach internetowych drastycznie wzrosły. Nie musisz czekać, aż sklepy uzupełnią braki, ani wydawać kroci w sklepach online. Wystarczy, że samodzielnie w domu przygotujesz żel antybakteryjny, który skutecznie zwalcza koronawirusa. Jako bazę wykorzystaj koreański żel aloesowy Holika Holika Aloe Soothing Gel oraz spirytus rektyfikowany, który jest łatwo dostępny w sklepach spożywczych. Jakie proporcje zachować?

Przepis na płyn antybakteryjny DIY (zdziwisz się, jak bardzo jest prosty!)

Do przygotowania roztworu potrzeba tylko dwóch składników:

  • 40 ml żelu Holika Holika Aloe Soothing Gel – 4 duże, płaskie łyżki
  • 60 ml spirytusu rektyfikowanego (min. 91% alc.) – 6 dużych, płaskich łyżek

Wlej składniki do wysokiego naczynia lub pojemnika z dozownikiem. Energicznie wstrząśnij kilka razy, aż płyny wymieszają się. I skuteczny, w pełni bezpieczny dla skóry preparat dezynfekujący gotowy. Tylko pamiętaj! Jest to produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego.