Normcore wchodzi na salony. Dziś już nikt nie chce być etykietowany, a najnowszą modą jest bycie – z pozoru – niemodnym. Zakupy w sieciówkach, limitowanie brandingu w najbliższym otoczeniu. Jedno pozostaje niezmienne – podążanie za nowymi technologiami jako ponadczasowy trend. Piękno użyteczności i prostota w ubarwianiu codzienności. Oto idea przyświecająca platformie #pięknieproste. To kreatywność zaangażowana, powstała z potrzeby przybliżenia Polkom nowych technologii w inspirujący, ale przyjazny sposób i angażująca – prowadząca za pośrednictwem zaproszonych ambasadorek aktywny dialog z użytkowniczkami.

Pokolenie Y, ujarzmiające wielkomiejską przestrzeń, wciąż szuka nieprzetartych dróg i środków wyrazu. Wśród zmiennych i rwących trendów wygrywa to, co autentyczne, praktyczne, a jednocześnie unikatowe – twierdzi Roxana „Roxi” Dawid, trenerka nowotechnologiczna, współpracująca z marką Samsung w ramach platformy #pięknieproste. – Szczególne miejsce w rzeczywistości tych, którzy konsumują produkty XXI wiek zajmują aplikacje. To właśnie one, niczym przedłużenie linii papilarnych, określają i w zdecydowany sposób indywidualizują danego posiadacza smartfona. Pokaż mi swoje „appki”, a powiem ci kim jesteś – przekonuje.

Warto w gąszczu najpopularniejszych aplikacji dedykowanym „mieszczuchom” wyłuskać kilka prawdziwych pereł i odróżnić się w tłumie pozostałych użytkowników. Oto kilka inspiracji przygotowanych przez Roxi.

VSCO Cam – intuicyjna i łatwa w obsłudze aplikacja do obróbki zdjęć, która nada im niepowtarzalny i wyjątkowy styl! Darmowa, z możliwością dokupienia w store nowych presetów. Co wyróżniające względem innych dostępnych, VSCO Cam dostarcza użytkownikom inspiracje w postaci bogatego katalogu zdjęć.

BlendPic – aplikacja do tworzenia oryginalnej grafiki z połączenia zdjęć. Zapomnij o nudnych kolażach i czasochłonnych przeróbkach – dzięki tej aplikacji w szybki sposób stworzysz coś niepowtarzalnego i pokażesz się światu z innej strony.

Vine – wizytówka każdego szanującego się „mieszczucha”! To coś więcej niż tylko aplikacja wideo – to również portal społecznościowy. Samo posiadanie konta na Vine, to jeszcze nic – nie lada wyczynem jest tworzenie tam filmików, które nie mogą przekraczać 7 sekund. Wyróżnij się w tłumie i zdobądź swoich fanów!

Trendstop Fashion TrendTracker must have śledzących trendy w międzynarodowej modzie, czyli aplikacje też są modne.

Daily Yoga – w świecie fit też obowiązują trendy „czasówki” i te… ponadczasowe. Jak joga. Ta aplikacja prezentuje gotowe zestawy ćwiczeń i asan!

Eat Fit (Free) – zdrowe odżywianie? Z tą aplikacją to łatwizna! Wystarczy wybrać dietę, a Eat Fit sama rozpisze cały jadłospis wraz z przepisami, przygotuje listę zakupów i jeszcze przypomni o wypiciu wody i o porze posiłku. Smacznego!

Tripomatic – planujesz wyjazd do Anglii? Francji? A może Nowego Jorku? Warto zaplanować podróż z tą aplikacją i zaskoczyć znajomych świetną organizacją! Poprzez aplikację nie tylko można zobaczyć i wybierać miejsca, które warto odwiedzić, ale również od razu kupić bilety wstępu, zamówić transport i zarezerwować hotel. Wszystko w jednym miejscu!

Deezer – aplikacja muzyczna, pozwalająca słuchać ulubionych utworów i być na bieżąco z nowymi wykonawcami! Aplikacja po ściągnięciu z Samsung Apps jest darmowa przez 6 miesięcy.

Edjind – kreatywny rarytas, pozwalający swoim użytkownikom wyzwolić w sobie… miksującego DJ’a. Dzięki tej aplikacji każdy ma realną szansę rozkręcić imprezę. Ponad 50 milionów ścieżek z dostępem do Deezera i SoundCloud.

Szukasz więcej inspiracji? Odwiedź www.pieknieproste.pl i daj się zainspirować.

W propagowanie idei #pięknieproste włączyły się same kobiety: niezależne, nowoczesne i ambitne, które bez reszty poświęciły się swoim pasjom i odnoszą sukcesy. To właśnie one przekonują jak nowoczesna technologia wpływa na styl życia, ułatwia codzienne zadania i dostarcza rozrywki. Dotychczas akcję sygnowały swoim nazwiskiem – projektantka mody – Rina Cossack, lekkoatletka – Ania Jagaciak, twórczynie FEMI PLEASURE – Ania i Kamila Nawarkiewicz, autorka bloga Mammamija – Ania Rutkowska oraz artystka rysowniczka – Agata Nowicka. Każda z ambasadorek w cyklu autorskich wpisów odkrywała nie tylko niezliczone funkcje i możliwości mobilnych urządzeń Samsunga, ale także dzieliła się listą przydatnych aplikacji oraz gustownych akcesoriów.