Telefon na kartę czy abonament?

Czy nowoczesny świat skazany jest na wieczną dyskusję, co jest lepsze: telefon na kartę czy abonament? Spokojnie, nie grozi nam żaden konflikt. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale spróbujemy Was przekonać, że telefon na kartę ma ich więcej.

Bądźmy realistami. Żyjemy w takich czasach, że nazwanie ich ekonomicznie wymagającymi to zbyt delikatny eufemizm. Wyszliśmy z zadyszką z pandemii (zarówno tą gospodarczą, jak i będącą skutkiem przebycia COVID-19), wpadliśmy w wir problemów ze światową inflacją. Po co o tym wszystkim przypominać? Bo to ma bezpośredni wpływ na zasobność naszych portfeli. Przegląd wydatków jest z tej perspektywy bardzo istotnym zadaniem.

Nowy numer na kartę, czyli jaki?

Wydatki na usługi teleinformatyczne w tych okolicznościach szybko powinny pójść pod lupę. Załóżmy, że dotąd korzystaliśmy z usług telefonii komórkowej opartej na umowie abonamentowej. Zapewne jest długoterminowa i obejmuje szereg usług dodatkowych, za które (chcąc nie chcąc) musimy zapłacić. Wszystko to rzutuje na miesięczne opłaty, które trzeba ponosić na rzecz operatora bez względu na to, jak często wykonujemy rozmowy czy korzystamy z sieci.

Chyba nadeszła odpowiednia pora, by zweryfikować wysokość tych opłat i znaleźć nowe rozwiązanie, na przykład nowy numer telefonu na kartę Mobile Vikings. Za nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, opcję autodoładowania (gdy skończą nam się środki) oraz 25 gigabajtów danych na internet zapłacimy 12,50 zł. Za niewiele więcej, bo 17,50 zł, można mieć już 50 GB. Lista korzyści jest dłuższa, bo nie wspomnieliśmy o kumulacji niewykorzystanych gigabajtów, które przechodzą na następny miesiąc.

Korzyści oferty na kartę

W związku z tym, że operator nie wymaga umów ani innych długoterminowych zobowiązań, kiedy oferta przestanie się opłacać (choć naprawdę trudno w to uwierzyć), będziesz mógł zmienić ją na inną. W Mobile Vikings oferty są stale ulepszane zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników.

Z usługi na karty prepaid chętniej korzystają osoby, którym zależy na swobodzie i cenią sobie brak zobowiązań wobec operatorów telefonicznych. Do listy zalet należy zaliczyć również spore oszczędności na rachunkach, no i kontrolę wydatków, o której pisaliśmy na początku artykułu. W Mobile Vikings korzystając z numeru na kartę, wiesz, ile zapłacisz. Nieważne, ile wydzwonisz czy wyesemesujesz – to masz bez limitu, a GB dobierasz do swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz więcej, możesz dokupić GB. Jeśli zużyjesz mniej, bez problemu zmienisz ofertę na niższy pakiet.

Dziś po umowy abonamentowe sięgają przede wszystkim osoby, które korzystają z tej usługi od wielu lat i przyzwyczaiły się do stałej oferty. Jednak w takiej sytuacji umowę podpisuje się na czas od 24 do 36 miesięcy. Oferta na kartę jest bardziej elastyczna i możesz ją dopasować do Twoich faktycznych potrzeb.