W 2015 roku wybitny pianista, producent i kompozytor – Nils Frahm wraz z londyńską wytwórnią Erased Tapes Records oraz berlińską agencją artystyczną Agentur Grimm ogłosił 29. marca „Dniem Fortepianu”. W tym roku, już po raz drugi, będziemy obchodzić to święto również w Warszawie! Zapraszamy na wyjątkowy koncert znamienitych artystów. Piano Day Warsaw, NIEBO, 8/04.

 W 2015 roku Nils Frahm zainicjował święto fortepianu – Piano Day. Od tego czasu, na całym świecie, 88. dnia roku odbywają się różnej skali wydarzenia poświęcone muzyce fortepianowej. Artyści i melomani spotykają się, aby wspólnie celebrować niesamowity instrument jakim jest fortepian. Już po raz drugi również warszawska publiczność będzie miała okazję uczcić to wyjątkowe, muzyczne święto. Zapraszamy na Piano Day Warsaw 2018 – koncert znamienitych artystów z Polski i zagranicy, który odbędzie się w klubie NIEBO w niedzielę 8 kwietnia. Tego wieczoru pianiści i muzycy inspirujący się brzmieniem fortepianu zaprezentują całe spektrum gatunków muzycznych, od muzyki klasycznej, przez jazz, aż po elektronikę. Na niebiańskiej scenie wystąpią:

Znakomity pianista młodego pokolenia Piotr Orzechowski, znany także jako Pianohooligan. Wystąpi solo, wykonując utwory z wydanego jesienią albumu pt. „24 Preludes & Improvisations”.

Wielokrotnie nagradzana formacja Electro Acoustic Beat Sessions (EABS), z gościnnym udziałem legendarnego artysty Tenderloniousa. Podczas koncertu odbędzie się pra-premiera ich nowego wydawnictwa „Slavic Spirits”.

Luke Howard, światowej klasy australijski pianista, tworzący w gatunku modern classic, związany z prestiżową wytwórnią Mercury KX (Olafur Arnalds, Lambert).Misia Furtak, wokalistka i basistka, laureatka m.in Paszportu Polityki i Fryderyka. Wcześniej występowała z zespołem très.b i solowo jako Misia Ff. Podczas Piano Day razem z pianistką Hanią Rani zaprezentuje specjalne wersje piosenek z planowanej na jesień, solowej płyty.

Hior Chronik (Giorgos Papadopoulos), producent muzyki ambientowej greckiego pochodzenia, związany z berlińską wytwórnią K7!. Wykona premierowo kompozycje ze swojego najnowszego wydawnictwa w formie live set-u z gościnnym udziałem pianistki Hani Rani i wiolonczelistki Dobrawy Czocher.

Bass Astral, czyli Kuba Tracz, młody producent muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, 1/2 duetu Bass Astral & Igo oraz członek rockowego zespołu Clock Machine. Podczas koncertu zaprezentuje po raz pierwszy autorski set eksperymentalny z improwizowaną na żywo muzyką fortepianową.