Chociaż wydawało się, że historia z sagi o Harrym Potterze dobiegła końca wraz z tomem Harry Potter i Insygnia Śmierci, machina marketingowa się nie zatrzymuje. Harry Potter stał się ikoną popkultury, a magiczny świat przedstawiony książce – miejscem, w którym każdy z nas chciałby się znaleźć chociaż na chwilę. Czytając książkę Harry Potter i Przeklęte Dziecko (zapis sztuki wystawianej na West Endzie), czy oczekując na spin-off Fantastyczne zwierzęta i jak je odnaleźć, dodajemy jeszcze jedną pozycję na magiczne wish-list. Zobaczcie sami.

Na jednym z for internetowych poświęconych makijażowi (!), użytkowniczka stworzyła grafiki przedstawiające paletki do makijażu inspirowane czterema domami czarodziejów ze szkoły Hogwart. Chociaż każda z propozycji Spellsandstars mieści się w takim samym opakowaniu, cztery paletki różnią się odcieniami. Jak na pewno pamiętacie, każdy z domów w Hogwarcie miał  przypisane sobie dwa kolory, dlatego każda z paletek jest utrzymana w odpowiedniej tonacji, a każdy z kilku kolorów symbolizuje cechę charakterystyczną mieszkańca domu.

Niestety póki co, kosmetyków nie możemy znaleźć w żadnej drogerii, ale mamy nadzieję, że niedługo ktoś zainspiruje się pomysłem i stworzy podobny kosmetyk!

 

źródło: reddit / spellandstars