Outsider – serial na podstawie powieści Stephena Kinga już w styczniu

Stephen King to niekwestionowany mistrz literatury grozy. Jego dzieła często są wykorzystywane w produkcjach kinowych, a teraz również i telewizyjnych! Już w styczniu na HBO i HBO GO odbędzie się premiera serialu Outsider, który jest ekranizacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga.

Akcja Outsider obraca się wokół śledztwa w sprawie makabrycznego morderstwa chłopca oraz tajemniczych okoliczności tej nietypowej sprawy. Sprawę prowadzi detektyw Ralph Anderson, który dokonuje oględzin zmasakrowanego ciała 11-letniego Frankiego Petersona odnalezionego w lasach stanu Georgia. Tajemnicze okoliczności przerażającej zbrodni sprawiają, że Ralph, który jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojego syna, postanawia włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektywkę Holly Gibney, bo ma nadzieję, że dzięki jej zdolnościom uda im się wytłumaczyć to, co wydaje się być niewytłumaczalne.

W produkcji zobaczymy całą plejadę gwiazd. Między innymi nominowanego do Emmy i Złotego Globu Bena Mendelsohna jako detektywa Ralpha Andersona czy laureatka nagrody Tony Award i nominowaną do Złotego Globu Cynthie Erivo jako detektywkę Holly Gibney. Oprócz nich na małym ekranie pojawią się Bill Camp jako Howie Salomon, Mare Winningham jako żona Ralpha Jeannie Anderson, Paddy Considine jako Claude Bolton, manager lokalnego klubu ze striptizem, Julianne Nicholson jako Glory Maitland, Yul Vázquez jako Yunis Sablo, detektyw z Biura Śledczego stanu Georgia, Jeremy Bobb jako Alec Pelley, wynajęty przez Howiego prywatny detektyw, Marc Menchaca jako detektyw Jack Hoskins oraz nominowany do nagrody Emmy i Złotego Globu Jason Bateman jako Terry Maitland.

Outsider

Producentem serialu HBO Outsider jest odtwórca głównej roli Ralpha Andersona – Ben Mendelsohn. Obowiązki producenta wykonawczego pełni Jason Bateman, który również wyreżyserował dwa pierwsze odcinki. Autorem scenariusza opartego na bestsellerowej powieści Stephena Kinga jest Richard Price (Prawo ulicy, Długa Noc), który jest także producentem wykonawczym serialu.

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu HBO Outsider (The Outsider) odbędzie się 13 stycznia w HBO i HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.