Jeden z najlepszych polskich klubów z muzyką elektroniczną właśnie ogłosił, czyje występy można będzie zobaczyć podczas wiosennych wydarzeń w warszawskiej kamienicy przy ul. Smolnej 38. Program zapowiada się świetnie, ponieważ do Warszawy przyjadą m.in. Apparat, Scuba, Nastia i Seth Troxler.

Stołeczny klub Smolna już od ponad roku swojej działalności gości w swoich murach wiele gwiazd międzynarodowej sceny elektronicznej. Zaczynając od trzydniowego otwarcia z Kiasmos, Ellen Allien i Simian Mobile Disco, po huczne rodziny z udziałem Tale Of Us, Adama Porta, &ME i Michaela Mayera czy występy Sama Paganiniego, Laurenta Garniera i Jeffa Millsa. To pierwsze tego typu miejsce, gdzie niemal co tydzień – zarówno w piątek i sobotę – można zobaczyć nie tylko lokalną czołówkę, ale również uznanych artystów z zagranicy.

O tym, jak duży wpływ na polski rynek ma ten klub, świadczy chociażby drugie miejsce w plebiscycie Munoludy 2016 w kategorii Najlepszy Klub, choć w kalendarzowym roku 2016 działał on zaledwie przez dwa miesiące. Rankingi i nagrody za obecny rok dopiero przed nami, ale już pod koniec listopada, ceniona i wpływowa redakcja Mixmaga wskazała Smolną jako jedno z najlepszych nowo otwartych tego typu miejsc z elektroniką na świecie.

Doceniamy to, że jesteśmy porównywani do klubów z Berlina, Londynu i Amsterdamu, ale Smolna ma swój własny, unikalny charakter i wyjątkową publiczność. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy bardzo się rozwinęliśmy tylko w tym roku mamy za sobą genialne występy tak cenionych artystów, jak Tale Of Us, Damian Lazarus czy Tiga, a także udało nam się ściągnąć do Warszawy giganta sceny, Laurenta Garniera, który w Polsce nie był od 7 lat. Ponadto, otworzyliśmy tętniące życiem przez cały rok patio, prze-aranżowaliśmy mniejszą scenę i cały czas dbamy o to, żeby w naszym klubie można bawić się jeszcze lepiej. Nasz wysiłek został doceniony przez bardzo ważną dla muzyki elektronicznej redakcję Mixmaga, a to dla nas duże wyróżnienie i dodatkowa motywacja. Mamy nadzieję, że nowy sezon będzie jeszcze lepszy, bo będzie się u nas działo bardzo dużo.mówi Marcin Szymanowski, właściciel klubu Smolna.

Podczas zimowo-wiosennego sezonu nie zabraknie kolejnych headlinerów, reprezentujących różne oblicza elektroniki. W programie wydarzeń zagrają m.in.: Seth Troxler, Miss Kittin, Apparat, Nastia, DAX J, Scuba, FJAAK, Boris Brejcha, Shifted czy Mathew Jonson.